Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Tamašunienė apie kailinių žvėrelių fermas: nepritarsime šios žemės ūkio šakos naikinimui

Seimo Lietuvos regionų frakcija nepritars siūlymui uždrausti kailinių žvėrelių fermas.

„Frakcija diskutavo apie tai. Daugelis mūsų frakcijos narių nepritaria parengtam įstatymo projektui, kad būtų visiškai uždrausta ši verslo šaka“,- antradienį Eltai sakė Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Pasak jos, reikėtų daugiau kreipti dėmesio į gyvūnėlių auginimo sąlygas,  bet šios žemės ūkio šakos nenaikinti.

„Tai yra regioninio verslo šaka, daugelio šeimų verslas, todėl manome,  kad reikėtų daugiau  kreipti dėmesio į gyvūnėlių auginimo sąlygas, jas  gerinti, bet nenaikinti šios žemės ūkio šakos kaip regioninės priemonės.  Tuo labiau kad, mūsų žiniomis, ši žemės ūkio šaka duoda pakankamą indėlį  į valstybės biudžetą“,- sakė R. Tamašunienė.

Antradienį ji pasiūlė išbraukti šį klausimą  iš Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkės, tačiau Seimas tam nepritarė. Už tai balsavo 30 Seimo narių, 54 buvo prieš, 16 parlamentarų susilaikė.

Antradienį Seime planuojama pateikti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama uždrausti auginti, veisti ir žudyti gyvūnus dėl naudos iš jų kailių, primena ELTA.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės inicijuojamose pataisose nurodoma, kad kailinių žvėrelių auginimo draudimas ne tik garantuotų gyvūnų gerovę, tačiau sumažintų ir gamtos taršą bei užtikrintų šalia kailinių žvėrelių fermų gyvenančių žmonių teisę į švarią aplinką.

Projekte numatoma uždrausti gyvūnų auginimą, veisimą ir žudymą dėl jų kailių, numatant tam pereinamąjį laikotarpį, atsižvelgiant į ūkininkų turimus įsipareigojimus ir numatant kompensacijas už veiklos nutraukimą. Siūloma, kad gyvūnų laikytojai, kurie laiko, veisia ir (ar) žudo gyvūnus užsiimdami komercine veikla dėl tikslo gauti ar parduoti kailius, turėtų šią veiklą baigti iki 2025 m. gruodžio 31 d.

Rekomenduojami video