Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis yra „už“ Nacionalinį susitarimą dėl švietimo finansavimo

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pritaria Vyriausybės pasiūlymui inicijuoti Nacionalinį susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo.

Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis teigia, kad šis susitarimas užtikrintų valstybės galimybes atitinkantį mokytojų atlyginimą ir valstybės siekį, kad mokytojo profesija taptų prestižine.

„Šis susitarimas būtų svarbus dėl švietimo sistemos ateities, siekiant išvengti įvairių politinių manipuliacijų, ir galų gale būtų užtikrintas stabilumas šioje srityje, kad mokytojai galėtų ramiai dirbti, o mokiniai - mokytis“, - sako R. Karbauskis.

Vyriausybė siūlo visoms parlamentinėms partijoms pasirašyti nacionalinį susitarimą, kuriuo būtų nubrėžti aiškūs įsipareigojimai švietimo sričiai 2020-2025 m.

„Suprantame mokytojų nerimą ir siūlome aiškų visų politinių partijų įsipareigojimą, kaip bus finansuojama švietimo sistema 2020-2025 m. Pagrindinis tokios susitarimo tikslas būtų garantuoti, kad mokytojų atlyginimai negalės būti mažesni pasirinkto lygio. Mes įgyvendinome panašų susitarimą krašto gynybos srityje, tokia praktika pasiteisino ir kalbant apie medikų atlyginimus. Siūlome mokytojų profesinių sąjungų, valdžios institucijų, politinių partijų vadovams apsispręsti dėl esminių tokio susitarimo sąlygų, kurios garantuotų ilgalaikį ir tvarų mokytojų darbo užmokesčio augimą“, - teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Rekomenduojami video