Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis ramina, kad dėl urėdijų reformos girininkai nenukentės

Vykdant urėdijų reformą, tai yra sujungiant jas į vieną valstybinę įmonę su atskirais filialais, darbo netektų apie 400 bendrąsias funkcijas atliekančių darbuotojų - viešųjų ryšių specialistų, teisininkų, personalo vadybininkų, tačiau tiesiogiai miškuose dirbantys asmenys liks, be to, turėtų kilti jų atlyginimai, teigia reformos rengėjai.

"Šitie sprendimai, kurie priiminėjami, niekaip nepaliečia tų žmonių, kurie susiję su mišku tiesiogiai, tai girininkijos sistema lieka, ir dėl jų abejonių nėra, aš ir pats būčiau prieš projektą, kuriame būtų abejojama girininkijų išlikimu. Šitie žmonės nepatirs jokių pokyčių, išskyrus vieną, tai yra jų atlyginimai turėtų išaugti", - teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Skaičiuojama, kad dėl reformos darbo neteks iki 400 bendrąsias funkcijas atliekančių darbuotojų - viešųjų ryšių, teisininkų, personalo vadybininkų ir apskaitininkų.

Skaičiuojama, kad per metus dėl reformos bus sutaupyta 13 mln. eurų, o išmokoms ir dėl pertvarkų susijusioms išlaidoms per pirmus metus reikės iki 5 mln. eurų.

Aplinkos ministerija teigia, kad, sujungus urėdijas į vieną įmonę, turėtų susilyginti tas pačias funkcijas atliekančių žmonių atlyginimai skirtinguose urėdijų filialuose, nes šiuo metu esą silpnesnėse ir stipresnėse urėdijose žmonių atlyginimai skiriasi vos ne du kartus. Taip pat skaičiuojama, kad per ketverius metus darbuotojų atlyginimai galėtų augti 25 proc.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ramina žmones, kurie baiminasi valstybinių miškų privatizavimo.

"Nekeičiamas valstybinių miškų statusas. Tai yra Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47 straipsnis nustato, kad valstybinės reikšmės miškai išimtine nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, taip pat Miškų įstatymo ketvirtame straipsnyje yra įvardinta, kokie miškai yra priskiriami valstybinės reikšmės miškams, ir šių kertinių nuostatų dėl valstybinės reikšmės miškų nesiruošiam keisti", - teigė K. Mažeika.

Taip pat, pasak jo, urėdijai bus paliekamas valstybinės įmonės statusas ir numatyta apsauga nuo įmonės privatizavimo.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas ramina ir dėl veiklos monopolizavimo.

"Niekas nesikeičia, išlaikomas principas, kad kainą aukcionuose nustato pirkėjas. Dėl smulkių regionuose veikiančių medienos apdirbimo įmonių apsirūpinimo žaliava - paliekama galimybė pirkti medieną ir nedideliais kiekiais", - kalbėjo K. Mažeika.

Seimui Miškų įstatymas turėtų būti pateikiamas ketvirtadienį.

Rekomenduojami video