Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R.Karbauskis ragina ieškoti tarpininkių, kalbantis su Minsku: „esu girdėjęs apie labai plačią diplomatiją iš JAE“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ragina ieškoti tarpininkių šalių, kalbantis su Minsku dėl neteisėtų migrantų krizės Lietuvoje.

„Reikia ieškoti šalių, galbūt iš trečiųjų šalių, turiu omeny ne ES šalių, kurios bandytų padėti vienaip ar kitaip šnekėtis diplomatiniais kanalais su Baltarusija. Nes visiškai akivaizdu, kad tai yra speciali akcija, organizuota akcija“, – Žinių radijui penktadienį sakė R. Karbauskis. Pasak jo, tai galėtų būti tos valstybės, kurios bendradarbiauja su Europos Sąjunga (ES), Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tačiau taip pat palaiko ryšius su Baltarusija. „Galbūt, pavyzdžiui, yra tokios šalys, esu girdėjęs apie labai plačią diplomatiją iš Jungtinių Arabų Emyratų, kurie sugeba ir su tais, ir su tais sutarti“, – aiškino valstiečių lyderis.

Politikas pabrėžė, kad šioje situacijoje ypač svarbi bendrijos pagalba, nes „niekas į Lietuvą neina, eina į ES. Šitoje situacijoje turime bendromis pastangomis krizę įveikti“. Jis taip pat teigė, kad signalų apie galimus didesnius neteisėtų migrantų srautus Lietuva turėjo prieš pusę metų. „Nieko nebuvo daroma, jokių priemonių nebuvo imtasi“, – sakė R. Karbauskis.

Pastaruoju metu Lietuva susiduria su išaugusia neteisėta migracija per sieną su Baltarusija, daugiausia atvyksta Irako, taip pat Afrikos šalių piliečių. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki šiol sulaikyta beveik 1,8 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus. Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą. Įtampa tarp Minsko ir Vilniaus išaugo pernai po ginčijamų Baltarusijos prezidento rinkimų. Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Rekomenduojami video