Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis nemato galimybės Lietuvoje įvesti automobilių mokestį

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad automobilių mokesčio Lietuvoje įvesti neplanuojama.

„Tų mokesčių įvedinėti ar didinti neplanuojama. Kalbant apie mokesčių administravimą, Lietuvos aplinkybes pagal mūsų gyventojų pragyvenimo lygį, ne visi tie pasiūlymai yra adekvatūs, lyginant visas ES šalis. Kai kuriose šalyse to nebūtų galima daryti taip, kaip tai būtų galima daryti Vokietijoje ar Prancūzijoje. (...).

Apmokestinę dyzelines mašinas, atimtume iš dalies mūsų žmonių galimybę naudotis tomis transporto priemonėmis. Šito mes tikrai nedarysime. Suprantame, kad reikia mažinti šešėlį, mokesčių surinkimą padidinti, bet mokesčių didinimas nėra tas kelias, kuris būtų pats efektyviausias“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad EK trečiadienį paskelbė rekomendacijas Lietuvai. Jose pažymima, kad Lietuvoje, nepaisant įvairių priemonių kovoti su šešėline ekonomika, mokesčių surinkimas išlieka žemas, o PVM atotrūkis – vienas didžiausių ES. Neišnaudojamos galimybės surinkti mokesčius iš šaltinių, kurių apmokestinimas mažiau kenkia ekonominiam augimui, tokių kaip nekilnojamasis turtas ar automobiliai.

EK siūlo gerinti mokestinių prievolių vykdymą ir plėsti mokesčių bazę, pereinant prie šaltinių, kurių apmokestinimas mažiau kenkia augimui, mažinti pajamų nelygybę, skurdą ir socialinę atskirtį, be kita ko, pagerinant mokesčių ir socialinių išmokų sistemos struktūrą.

Rekomenduojami video