Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis įgėlė I.Šimonytei: geresnio nei A.Veryga niekas neturėjo ir neturės

Valdžiai ir ekspertams vis garsiau kalbant apie tai, kad netrukus gali tekti grįžti prie draudimų dėl blogėjančios Covid-19 situacijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad taip elgiamasi klaidingai.

Pasak opozicijos atstovo nereikėtų gąsdinti žmonių, kol situacija dar nėra aiški. „Kad tai didelė I. Šimonytės klaida, galiu pasakyti jau dabar. Visų pirma, kalbėti prieš laiką, kol dar situacija neaiški, ir gąsdinti žmones, reiškia, jog I. Šimonytės strategai arba neteisingai pataria premjerei, arba sąmoningai siekia sąmyšio ir nepasitenkinimo. Nes vien ką jau reiškia gąsdinti sveikatos krize ir tuo pačiu kalbėti apie ligoninių uždarymą. Bet kuriuo atveju, ar tai neišmanymas, socialinis nejautrumas, ar specialus veiksmas – nieko gero.

Po tokių pareiškimų vyksta grandininė reakcija – žmonės ima galvoti, kad valdžia liepia taupyti pinigus, nes tuoj vėl bus blogai, o valdžia nieko neišmoko ir nieko dėl žmonių nesistengs daryti, tik uždarys visus namuose ir tegu sukasi visi kaip išmano. Liberalus požiūris sako, kad išliks stipriausi, o šios valdžios atveju tai reiškia, kad išliks tik tie, kurie arčiau valdžios, ir, beje, dar ir sugebės pasipelnyti iš Tautos nelaimės“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo R. Karbauskis.

„Jeigu gąsdinimais, kad tuoj viskas grįš, kaip buvo pavasarį, siekiama nukreipti dėmesį nuo nelegalių migrantų krizės ir negebėjimo tvarkytis kitose srityse, šį kartą tai nepavyks. Kas blogiausia, tokia komunikacija duoda aiškų ženklą ir verslui, kad viskas vėl bus stabdoma dėl pandemijos ir neaišku, kiek laiko tai truks, nes logikos konservatorių ir liberalų valdžios sprendimuose niekada nebuvo ir nebus“, – priduria R. Karbauskis.

Opozicijos atstovas priminė, kad valdant valstiečiams jie naudojo kitokią komunikaciją. „Geresnio komunikatoriaus, kaip Aurelijus Veryga, niekas neturėjo ir neturės, nes jo profesinė patirtis jam leido suprasti, jog situacijos aiškinimas, nuolatiniai ir reguliarūs komentarai yra geriausia priemonė, siekiant mobilizuoti žmones, leisti jiems suvokti situaciją ir patiems priimti sprendimus. Jokie gąsdinimai, grasinimai ar prievarta teigiamo rezultato žmonėms niekada neduos. Visi geriausi pasaulio ekonomistai, tarp jų ir Nobelio premijos laureatas Robertas Šileris sako, kad krizių metu reikia leisti žmonės pajusti, kad valdžia jais rūpinasi, kad bus suteikta visa reikiama tiek socialinė, tiek ekonominė pagalba.

Tuomet žmonės nebijo leisti pinigų, ekonomika tampa stabili, valstybė surenka visus reikiamus mokesčius. Mes elgėmės taip, kaip mums rekomendavo ekonomistai. Stengėmės žmonėms padėti ir įlieti į ekonomiką kuo daugiau pinigų. O šita valdžia ką padarė? Sužlugdė smulkiuosius verslus, vietoje pagalbos žmonėms, matėme tik A. Armonaitės užgaidas sukurti „galimybių pasą“ (kai jau veikia ES sistema) ištaškant pinigus sistemai, kuriuos galėjo geriau skirti nepasiturinčioms šeimoms? Šita valdžia daro viską, kad žmonės jaustųsi blogai, kad jų sąskaita lobtų dujų ir elektros sektoriuje sėdintys neliečiamieji, kad stotų ekonomika, kad būtų pamintos žmonių vertybės ir būtų bandoma prievarta keisti įsitikinimus ir pasaulėžiūrą... Ir vis dar manote, kad ši valdžia dirba jums?“ – svarsto R. Karbauskis.

Rekomenduojami video