Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Karbauskis apie galimą scenarijų: Landsbergiai valdys viską

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

„Frakcija palaiko sprendimą. Du susilaikė, visi kiti balsavo „už“, - antradienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis. Jis atsisakė nurodyti susilaikiusiųjų pavardes, nes tai, pasak jo, neetiška.

„Jeigu visuomenė iš tikrųjų šituose rinkimuose parodys nepasitikėjimą Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, balsuodami dėl mūsų kandidato Lietuvos prezidento rinkimuose ir Europos Parlamento rinkimuose, mes neįsivaizduojame, kaip galime toliau likti valdančiojoje daugumoje“, - sakė R. Karbauskis.

Politikas taip pat paaiškino, kas būtų partijai pralaimėjimas.

„Aš turiu omenyje, kad, pavyzdžiui, jeigu Prezidento rinkimuose mūsų kandidatas nepatektų į antrąjį turą. Tai yra akivaizdu, kad būtų pralaimėjimas. Kalbant apie Europos Parlamento rinkimus, tai yra balsų skaičiai, procentai, dabar nesiimsiu to komentuoti. Bet kokiu atveju mūsų pozicija labai aiški: mes prašome visuomenės parodyti, ar yra pasitikima tuo, ką mes darėme tuos 2,5 metų, ar visuomenė mano, kad grįžimas į valdžią konservatorių ir G. Palucko socialdemokratų yra tai, ko visuomenė nori. Jeigu mūsų kandidatas nepatenka į antrąjį rinkimų turą ir mes nelaimime Europos Parlamento rinkimų, mes tikrai pasitraukiame į opoziciją“, - teigė R. Karbauskis.

Jis kalbėjo ir apie galimą scenarijų, kad visos valdžios grandys - ir Prezidentūra, ir Seimas, ir Vyriausybė - bus konservatorių rankose.

„Jeigu mūsų rinkėjas mano, kad konservatorių rankose turi atsidurti ir Seimas, ir Prezidentūra, ir Vyriausybė, tai tokiu atveju taip ir atsitiks. Mes sakome: reikia mobilizuotis ir balsuoti už tą partiją, kurią jūs remiate, jeigu norite tų darbų tęstinumo. Mes tiesiog prašome pasakyti po 2,5 metų mūsų buvimo valdžioje, ar iš tikrųjų yra pasitikima mumis, mūsų darbais ir norima, kad mes tuos darbus tęstume. Ar tai yra nedemokratiška?“, - svarstė „valstiečių“ frakcijos seniūnas R. Karbauskis.

Jo nuomone, galbūt tai precedento neturintis atvejis, bet tai yra sąžininga atsiklausti žmonių.

Į klausimą, ar negalima būtų tęsti darbų neturint prezidento posto, R. Karbauskis atsakė: „Jeigu laimės šituos Prezidento rinkimus konservatorių kandidatas ar kandidatė, tai tokiu atveju gali būti taip, kad mes netrukus turėsime visas grandis valdžios konservatorių rankose. Tai yra Landsbergiai valdys viską. Jeigu taip visuomenė nori, taip ir atsitiks. Aš tikiuosi, kad to nenori“, - sakė R. Karbauskis.

Kaip ELTA jau skelbė, pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdyba aptarė galimą scenarijų, kad po gegužę vyksiančių Europos Parlamento ir Lietuvos prezidento rinkimų „valstiečiai“ gali palikti valdančiąją daugumą. Galutinį sprendimą šiuo klausimu gali priimti partijos taryba.

Rekomenduojami video