Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R.Karbauskis apibendrino savaitę: atsiprašė žmonių, bet telefono opozicijai vis tiek nekels

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis kreipėsi į opoziciją bei jos lyderį Gabrielių Landsbergį, siūlydamas pagaliau rimtai pažvelgti į situaciją Lietuvoje ir nustoti žmonių sąskaita ruoštis artėjantiems rinkimams. R. Karbauskis taip pat teigė ir toliau nekelsiantis telefono ir neatsakinės į opozicijos žinutes. Bet patikino, kad antradienį, nepaisant opozicijos elgesio, Seimas medikų atlyginimus pakels.

„Kreipiuosi į opoziciją ir jos lyderį, kurio ultimatumai, perduodami man per kitus kolegas, šių dienų akivaizdoje yra arogancijos, cinizmo, situacijos rimtumo nesuvokimo išraiška. Todėl nepykite, nekelsiu telefono ir neatsakinėsiu į žinutes, nes toks kitus politikus ir visus Lietuvos žmones žeminantis elgesys man yra nepriimtinas. Jei norite kalbėtis ir tartis – tai reikia daryti ne tokiu būdu. Nustokite galvoti apie rinkimus, apsidairykite aplinkui. Situacija labai sudėtinga. Gyvename karantino sąlygomis, ir visa Tauta susitelkė įveikti šitą krizę... Suprantu, jog norisi būti matomais, populiariais, bet tai negali pateisinti jūsų noro torpeduoti Vyriausybės siūlomus sprendimus dėl kompensacijų medikams, pagalbos verslui mechanizmų, teisinių įrankių sukontroliuoti kainų kilimą, kada tam nėra jokio pagrindo“, – savo feisbuko paskyroje teigia R. Karbauskis.

 Pasak jo, Seime vyksta politinė kova, kuri nuvilia visos Lietuvos žmones. „Praradome savaitę, kuri normalioje situacijoje nieko nereikštų, bet šiandien milijonai žmonių laukia sprendimų, kiekvieną dieną tikisi pozityvių naujienų. O Seime vyksta politinė kova, kuri visus be galo nuvilia. Atsiprašau žmonių už tą savaitę. Galiu užtikrinti, jog ateinantį antradienį visi sprendimai bus priimti, nepaisant to, ar opozicija toliau bandys trukdyti tuos sprendimus priimti“, – teigė R. Karbaukis.

R. Karbaukis primena, kad, nepaisant politinių rietenų, Vyriausybė ketvirtadienio vakarą priėmė sprendimą didinti medikų atlyginimus jau nuo balandžio pradžios. „Medikų darbo užmokesčio fondas didės 18 proc. (apie 130 mln. eurų). Atsižvelgiant į šiandienos situaciją ir išaugusius medikų darbo krūvius, tai – savalaikis ir labai reikalingas sprendimas. Užtikrinu, kad Seime antradienį taip pat bus priimti svarbūs ir medikų laukiami sprendimai – didinamos medikų socialinės garantijos jiems patiems užsikrėtus bei dar papildomai nuo 60 iki 100 procentų keliamas epidemijos židiniuose dirbančių medikų atlyginimas“, – sakė jis. R. Karbaukis taip pat teigia, kad medikai savo pareigas sąžiningai atlieka ne todėl, kad jiems pažadėti didesni atlyginimai, o vykdydami Hipokrato priesaiką.

Todėl, pasak jo, tai, ką antradienį padarys Seimas, bus visuomenės dėkingumo išraiška už jų ištvermę ir atsidavimą savo darbui, rūpestį mūsų sveikata ir gyvybe. „Kartais būna sunku sulaikyti emocijas, kai tokioje įtemptoje situacijoje opozicija teikia siūlymus, kurie valstybei nepakeliami finansine prasme. Taip opozicija elgiasi todėl, kad galvoja tik apie artėjančius Seimo rinkimus, o ne apie tų sprendimų pasekmes. Jau turėjome vieną krizę, kurios metu tie patys žmonės padarė aibę klaidų, kurių pasekmes juntame iki dabar. Nekartosime jų klaidų. Visi sprendimai, kuriuos priiminėja Vyriausybė ir Seimas, yra paremti valstybės finansinėmis galimybėmis ir sveika logika“, – teigė jis.

ELTA primena, kad premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, jog Vyriausybė nusprendė nuo balandžio pradžios didinti medikų atlyginimus. Pasak premjero, tam papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo bus skirta apie 130 milijonų eurų.

Ministro pirmininko teigimu, medikų darbo užmokesčio fondas didės 18 proc. Antradienį valdantiesiems ir opozicijai neradus sutarimo, Seime įstrigo siūlymas medikams, kurie dirba ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, mokėti nuo 50 iki 100 proc. didesnius atlyginimus karantino laikotarpiu.

Tokius Seimo nesutarimus griežtai įvertino prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidento teigimu, Seimo nariai savo elgesiu tik patvirtino visuomenėje vyraujančius įsitikinimus apie politikus. „Susidaro įspūdis, kad tarp žmonių paplitęs įsitikinimas, kad politika yra bjaurus reikalas, kad parlamentas yra ta institucija, kuria pasitikėti neverta, vakar buvo padaryta būtent taip, kad šitokia nuomonė toliau įsitvirtintų visuomenės sąmonėje. Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme“, – trečiadienį sakė G. Nausėda.

Rekomenduojami video