Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R.Janutienė: Veidrodėli, veidrodėli... Kodėl žiniasklaida tiesiog negali sakyti tiesos

Neseniai socialiniuose tinkluose ėmiau ir viešai nusistebėjau savo kolegomis iš vadinamosios „pagrindinės srovės“ žiniasklaidos: ką jie tokio suvalgė, kad tapo tokie šališki, neobjektyvūs? Ką jie ten atrajoja, kad tiesa niekaip negali prasprūsti pro dantų tvorą? Kodėl jie, vertindami du prasižengusius politikus, su vienu toliau koketuoja, o kitą yra pasirengę nulinčiuoti? Kodėl konservatoriai, socialdemokratai, dar liberalai „siekia Seimo mandatų“, o visi kiti „mėgina prasibrauti prie lovio“?

Pradėsiu iš tolo. Štai Mantas Adomėnas geria vyną su Raimondu Kurlianskiu, išklauso prašymą balsuoti už greitųjų kreditų bendrovėms naudingą pataisą, balsuoja. Ar tas jo poelgis kaip nors pakenkia jo reputacijai? Ar iš Adomėno yra atimta teisė komentuoti kitų politikų pražangas? Nieko panašaus. Atsiverskite nacionalinio transliuotojo interneto svetainę. Ten Adomėnas toliau teisia kitus gyvus ir mirusius.

Tačiau suvalgė Jaroslavas Narkevičius ne tuos pietus... O tu viešpatie su viešpačiukais! Atsistatydinti, ir nedelsiant! Tauta reikalauja! Ar girdi, tu, Nausėda?

Čia pat stovi G.Landsbergis ir dar krapšto tarpdančius po pietų, už kuriuos nesumokėjo, nes derino su „MG Baltic“ Tėvynės sąjungos programą. Tie pietūs, žiniasklaidos vertinimu, tikrai nėra priežastis neleisti jam visomis progomis pasisakyti apie tai, kad valdančioji dauguma pamynė visus savo įsipareigojimus verslui!

O kas nors, pavyzdžiui, Miliūtė arba Žeimytė, dar prisimena, kad Tėvynės sąjungos lyderio žmonos įmonė užsitvėrė valstybinės žemės savo dar vienam darželiui? Nesikabinėkit prie smulkmenų! Tai visiškai nesvarbu palyginus su kelio, kuriuo važiuoja ir Skvernelis, asfaltavimu. Kam žurnalistai pakiša mikrofoną moraliai pasmerkti Skvernelį? Žinoma, Gabrieliui Landsbergiui.

Galiu vardinti, kol atsibos: Lietuvos banko vadovas praeityje aptarnavo rusų oligarchą galimo pinigų plovimo per Lietuvos bankus reikaliukais. Niekai! Bakas rašo laišką Putinui, po to nuslepia Seimo narės Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais. Provokacija!

Socialdemokratams vadovauja už korupciją nuteistas buvęs jaunasis konservatorius? Negi tai svarbu, jei „į valdžią braunasi“ Eglė Kručinskienė, kuri drįsta manyti, kad turi pareigą stabdyti vaiko globos privatizaciją, padariusią vaiko teisių apsaugą privačiu ir pelną nešančiu verslu.

Arba palyginkime žiniasklaidos dievų ir deivių požiūrį į du moterims neabejingus Seimo narius - Petrą Gražulį ir Mykolą Majauską. Petras akis išverkė apgailestaudamas dėl savo, jau išsiskyrusio vyro, santykių su ponia iš Palangos. Kokiais žodžiais Gražulis yra įvardijamas žiniasklaidoje? Klounas, marginalas, atmata.

Turime kitą atvejį. M.Majauskas kirkina jaunąsias konservatores savo šeimyninėje gūžtoje? Šmeižtas! Byla šmeižikei! Tada, vis dėlto skyrybos, nes žmona - ne Seimo dauguma. Jos neišdursi. Dar po kelių mėnesių Majauskas jau su nauja jauna konservatyvių pažiūrų mergina pašonėje, apie jį rašomi straipsniai glamūro skyrelyje ir prašymai dar ir dar pakomentuoti tas „valstiečių nesąmones“ su mokesčiais.

Dar neatsibodo?

Kubilius! Jis raštu leido suprasti baltarusiams, jog pirks Astravo elektrą! Po to baltarusiai perkėlė savo atominę prie Vilniaus - arčiau vartotojo. Tas jo parašas paviešintas pačiame „Delfyje“! Ar jo kas nors paprašė pasiaiškinti?

Dar kenčiate? Jau priartėjau prie kulminacijos! Agnė Bilotaitė laikė tuščią Seimo viešbučio butą, turėdama 500 kv. m prabangų namą prie darbo. Kokia buvo žiniasklaidos reakcija? Agnė Širinskienė ieško priekabių, užuot sudegusi pragare. Užtai, kai Z.Jedinskio vaikas išėjo iš Seimo viešbučio... Pasala ir demaskavimas!

Čia jau sustosiu ir paaiškinsiu, kodėl visi tie protingi žmonės su mikrofonais, laptopais ir filmavimo kameromis nebesugeba būti adekvatūs, objektyvūs ir nešališki. Atsakymas tėra vienas - pinigai. Tačiau tai nėra tie banalūs pinigučiai, kuriuos kas nors pamėgina kyštelėti į iškirptę patikusiai reporterei. Anaiptol! Tai yra šimtai milijonų eurų, skirtų vadinamajam viešinimui, o iš tiesų - žiniasklaidos tylėjimo, šališkumo, neobjektyvumo pirkimui. Mada skirti dalį nuo visų biudžetų gerajai žiniai skleisti atėjo kartu su Europos Sąjungos parama.

Pasiklausykite! Pacituosiu Viktorą Uspaskichą, kuris neseniai man papasakojo apie vieną garsų automobilį, kurio bagažinėje specialieji agentai rado 200 000 grynais. Krata vyko 2006 metų gegužę. Buvo manoma, kad būtent tos bagažinės turiniu Uspaskichas išsipirko iš teisingumo gniaužtų. Tačiau buvo dar blogiau.

Pinigai buvo grąžinti tiems, iš kurių buvo paimti, t.y. specialiai agentūrai, kuriai vadovavo žmogus iš Uspaskicho verslo įmonės. Ką darė ta agentūra? Ji paimdavo dalį nuo kiekvieno euro Europos Sąjungos paramos, kuria pasirūpindavo toji agentūra. Kur toliau keliavo pinigai? Partijai. Dabar - tiksli Uspaskicho citata:

„Agentūras turėjo ir socdemai, ir konservatoriai. Jos padėdavo, suteikdavo pirmenybės teisę savo rėmėjams, o rėmėjai atsidėkodavo sėkmės mokesčiu, kai paramą gaudavo. Jeigu partijai žmonės padėdavo, mes nukreipdavome juos į agentūrą. Ir jie padėdavo... cha cha cha. Padėdavo“.

Cha-cha...

Tie gryni pinigai, sumokėti partijos agentūrai kaip „sėkmės mokestis“, po to keliavo į visų, kurie turėjo patylėti, parašyti, padainuoti, kišenes. Ir tai - tik vienas senas būdas pirkti tuos, kurie turėtų būti nepaperkami. Iš sukaustytų žiniasklaidos judesių tegalima įsivaizduoti, kaip per tą laiką patobulėta!

 

Rūta JANUTIENĖ

Rekomenduojami video