Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pusnyse paskendusius rajono kaimus paštininkai kol kas dar pasiekia

Lietuvoje vietomis sniego pripusčius iki ekstremalaus lygio, kaimai, ypatingai atokūs, paskendo pusnyse. Atokiausios sodybos tapo kone atkirstos nuo pasaulio. Tiek kaimuose, tiek vienkiemiuose gyvenantiems žmonėms, jei jie neturi technikos, šiomis dienomis tenka plušėti mažiausiai po kelias valandas, kad būtų galima išvažiuoti ar bent išbristi į pagrindines gatves. Lietuvos paštas informuoja, kad gali vėluoti laiškai, korespondencija ir išmokos. Dėl itin užsnigtų kelių mobilieji laiškininkai ne visas atokesnes vietoves gali pasiekti. Vis dėlto Kėdainių rajono savivaldybėje didelių trukdžių ar vėlavimų nefiksuota.

Pavieniai nusiskundimai

Kaip informavo Lietuvos pašto atstovas Lukas Zadarackas, Kėdainių rajone didelių vėlavimų nefiksuota.

„Atsilikimų pristatant išmokas ar korespondenciją Kėdainių rajone neturėjome, galėjo pasitaikyti nebent pavieniai atvejai.

Šiuo metu mūsų laiškininkai ir kurjeriai dirba visoje šalyje ir stengiasi, atsižvelgdami į aplinkybes, išmokas, prenumeruojamus leidinius ar laiškus gyventojams pristatyti kaip įmanoma greičiau.

Vis dėlto prenumeratos, laiškų ar įvairių išmokų pristatymai gyventojams gali vėluoti tose vietovėse, kur eismo sąlygos yra sudėtingiausios, o keliai sunkiai išvažiuojami“, – sakė pašnekovas.

Dėkoja žmonėms už supratimą

Jis pridūrė, kad pašto darbuotojai mato, jog kelininkams į pagalbą dažnai ateina ir vietos bendruomenės, pavieniai gyventojai, kurie savo jėgomis atokesnius kelius vaduoja iš pusnių.

„Esame itin dėkingi tiek kelius valantiems kelininkams, tiek vietos kelius savo jėgomis tvarkančioms ir tokiu būdu laiškininkams privažiuoti padedantiems mažesnių, atokesnių miestelių gyventojams“, – sako L. Zadarackas.

Visko gali būti

Vis dėlto žiema niekur nesitraukia ir artimiausiomis dienomis snygio dar numatoma nemažai.

Dėl to gyventojai turi susitaikyti su tuo, kad paštininkai gali ir vėluoti.

Dalis automobiliais vykstančių Lietuvos pašto laiškininkų korespondenciją ir išmokas gyventojams gali pristatyti vėliau nei įprastai.

Lietuvos paštas neatmeta galimybės artimiausiu metu vėlinti laiškininkų darbo pradžios laiką.

„Nuolat stebime ir vertiname gamtines sąlygas bei kelių būklę, atsižvelgdami į tai neatmetame galimybės artimiausiu metu pavėlinti laiškininkų darbo pradžią – tokiu būdu jie pas klientus išriedėtų, kai didesnė dalis kelių jau būtų nuvalyti“, – sako Lietuvos pašto tinklo vadovas Jonas Sadauskas.

Rekomenduojami video