Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pusę laiptų sutvarkė, o pusę paliko

„Rinkos aikštę“ pasiekė informacija, kad J. Basanavičiaus g. 42-ojo namo gyventojai džiaugiasi, jog jų kiemas sutvarkytas, tačiau baisiausiai pyksta dėl pusiau sutvarkytų laiptų. Tai reiškia, kad savivaldybė, renovuodama kiemą ir laiptus, pusę jų sutvarkė, o kitą pusę paliko netvarkytą. Dėl šios problemos namo gyventojai kreipėsi į seniūniją ir savivaldybę. Tačiau sulaukė paaiškinimo, kad kita, netvarkyta, pusė laiptų priklauso pastatui, kurio savininkas, privatus asmuo, todėl esą ir nebuvo galima sutvarkyti visų laiptų – savininkas pats turi jais pasirūpinti.

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Savininko neatskleidžiaŽmonės pakraupę – kaip galima pusę sutvarkyti, o kitą pusę palikti. Juolab kad, jų įsitikinimu, tie laiptai – servitutiniai. Dėl tokio pusiau nebaigto darbo jie kaltina valdžią. Tačiau valdžia tik skėsčioja rankomis ir atkerta, kad negali privataus asmens priversti daryti to, ko jis nenori.

„Dalis laiptų yra privačiam asmeniui priklausančiame žemės sklype, todėl savivaldybė, vykdydama ES lėšomis finansuojamą projektą, kurio reikalavimus privalo vykdyti, neturėjo teisinės galimybės sutvarkyti privačiame žemės sklype esančių laiptų“, – susiklosčiusią situaciją pakomentavo Kėdainių savivaldybės mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Paklausta, kas yra tas privatus asmuo, kuris nenori tvarkyti laiptų, ji sakė: „Tai konfidenciali informacija, savivaldybė tokių duomenų neturi.“

Tą patį patvirtino ir savivaldybės architektas Rytis Vieštautas: „Duomenų apsaugos reikalavimai neleidžia atskleisti asmens.“

Paklaustas, ar iš tiesų laiptai, kaip mano gyventojai, yra servitutiniai, R. Vieštautas tai neigė.

„Pagal kadastro duomenų išrašą, jokio servituto nėra. Sklypas suformuotas 2004 metais“, – „Rinkos aikštei“ sakė architektas.

Meras pats įsipareigojo tarpininkauti

Ar renovuojant laiptus buvo susisiekta su minimu privačiu asmeniu ir derinta, kad laiptai būtų sutvarkyti visiškai, o ne iš dalies, J. Liutkienė tepasakė: „Mūsų turima informacija, savininkas 2019 metų pabaigoje pasikeitė“.

Kiek reikėtų lėšų, kad J. Basanavičiaus g. 42-ojo namo gyventojai galėtų pagaliau vaikščioti sutvarkytais laiptais, nėra apskaičiuota.

„Šiuo metu suma nenustatyta, ją galėtų paskaičiuoti sąmatininkas“, – siūlė mero patarėja.

Paklausus, ką toliau turi daryti gyventojai ir kur jiems kreiptis, kad laiptai būtų pagaliau sutvarkyti iki galo, R. Vieštautas užtikrino, jog savivaldybėje šis klausimas yra sprendžiamas.

„Vienas iš savivaldybės planų, kuris šiuo metu yra tik svarstomas – J. Basanavičiaus g. 43-iojo ir 42-ojo namų gyventojams planuojama įrengti parkavimo aikštelę Vokiečių gatvėje ir naujus laiptus, vedančius iš jos prie Evangelikų liuteronų bažnyčios.

Formuojamas naujas sklypas, – aiškino miesto architektas. – Be to, meras asmeniškai įsipareigojo mėginti susisiekti su savininku ir su juo pasikalbėti apie planus. Taigi atsakymo tikimės sulaukti dar šią savaitę. Bent jau turėsime papildomos informacijos ir žinosime, kaip elgtis toliau.“

 

Rekomenduojami video