Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Protestuojantys ūkininkai užblokavo pagrindinius kelius į Paryžių

Prancūzijos ūkininkai pirmadienį, sausio 29 d., užtvėrė pagrindinius greitkelius aplink Paryžių, grasindami užblokuoti sostinę, nesutarimas su vyriausybe dėl darbo sąlygų aštrėjo.

Pastarosiomis savaitėmis Prancūzijoje, didžiausioje ES žemės ūkio produktų gamintojoje, vyko daugybė protestų, ūkininkai piktinosi nepakankamomis pajamomis, biurokratizmu ir aplinkosaugos politika, kuri, jų teigimu, kenkia jų galimybėms konkuruoti su mažiau suvaržymų turinčiomis šalimis. Protestuojantys ūkininkai užblokavo greitkelį A13 į vakarus nuo sostinės, greitkelį A4 rytuose, iš pietų greitkeliu A6 Paryžiaus link riedėjo šimtai traktorių. Pasak eismo stebėjimo tarnybos „Sytadin“, iki pietų jie pasiekė savo tikslą – pagrindiniuose keliuose į Paryžių įrengė aštuonis blokavimo postus. Ūkininkai reikalavo „atsakymų“ ir sakė, kad tai – lemiamas jų mūšis „dėl išlikimo“. Plakatas ant vieno traktoriaus skelbė: „Nemirsime tylėdami“.

Policija saugo oro uostus Reaguodama į tai, vyriausybė įsakė dislokuoti 15 tūkst. policininkų ir žandarų. Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas nurodė saugumo pajėgoms elgtis santūriai, tačiau taip pat perspėjo ūkininkus laikytis atokiau strateginių vietų. „Mes neleisime, kad būtų apgadinti vyriausybės pastatai, mokesčių tarnybų biurai, prekybos centrai ar stabdomi produkciją iš užsienio vežantys sunkvežimiai“, – sakė jis. 

 Pasak G.Darmanino, nebus leista, kad protestai paveiktų Paryžiaus Šarlio de Golio ir Orli oro uostus ar sutrikdytų pietinėje miesto dalyje esančio tarptautinio didmeninio maisto produktų turgaus „Rungis“ veiklą. Ūkininkams pagrasinus jį „užimti“, pirmadienį ten buvo dislokuotos šarvuotos policijos mašinos. G.Darmaninas sakė, kad policijai ir žandarams įsakyta užkirsti kelią įsiveržimui į patį Paryžių.

Vyriausybė stengiasi neleisti ūkininkų nepasitenkinimui išplisti prieš birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, laikomus išbandymu prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybei. Pirmadienį E.Macronas surengė susitikimą su keliais ministrais padėčiai aptarti. 

Ketvirtadienį Briuselyje E.Macronas ketina susitikti su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen ir aptarti krizę bei ūkininkų reikalaujamas paramos priemones ES lygiu, pranešė jo biuras. Savo kampaniją suaktyvino ir kaimyninės Belgijos ūkininkai, pastarosiomis savaitėmis ūkininkų protestai vyko Vokietijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Nyderlanduose.


Rekomenduojami video