Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar Vilniaus savivaldybei pavaldi įmonė teisėtai išmokėjo daugiau nei milijoną eurų

Į Vilniaus apygardos prokuratūrą kreipėsi trijų partijų - Liberalų sąjūdžio, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir partijos Laisvė ir teisingumas atstovai bei kandidatai į Vilniaus miesto merus Eglė Radvilė, Lukas Savickas ir Artūras Zuokas, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamame Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre (UAB „VAATC“). 

Vykdant atliekų biologinio apdorojimo sutartį ir jos pakeitimus, tarp užsakovo UAB „VAATC“ ir operatoriaus UAB „Energesman“, atbuline data, galimai nesilaikant viešųjų pirkimų sutartyje numatytų terminų, buvo indeksuotos kainos. Privačiai įmonei papildomai išmokėta virš vieno milijono eurų. Šie pinigai išmokėti sudarius neviešą protokolą.  Pačią sutartį savivaldybei pavaldi įmonė žiniasklaidai atsisakė pateikti, motyvuodama konfidencialumu. Priminsime, kad Viešųjų pirkimų tarnyba tvirtina, kad tokia viešojo pirkimo sutartis negali būti konfidenciali.

Žurnalistinio tyrimo metu paaiškėjo ir tai, kad Vilniaus mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kuruojamoje įmonėje VAATC, Valdyba nebuvo sudaryta. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar galėjo daugiau nei milijono eurų papildomą įmonės finansinę naštą VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius prisiimti vienasmeniškai prieš tai informavęs mero pavaduotoją V. Benkunską.

Ikiteisminį tyrimą prašoma pradėti ne tik dėl sprendimus priėmusių asmenų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Pareiškimą pasirašę politinių partijų atstovai įtaria, kad viešieji pinigai gali būti naudojami kitiems neteisėtiems tikslams, pavyzdžiui, galimam rinkimų kampanijos finansavimui. Svarbu ir tai, kad esminiai pakeitimai turi būti atliekami gavus Viešųjų pirkimų tarnybos pritarimą, todėl papildomai kreiptasi ir į tarnybą, kurios prašoma taip pat įvertinti, ar sprendimas sumokėti virš 1 milijono eurų yra teisėtas.

Rekomenduojami video