Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prof. V. Targamadzė: ši pažadukų Vyriausybė pedagogus vedžioja už nosies

Daugėjant ženklų, kad mokytojų, dėstytojų ir mokslininkų tyrėjų atlyginimai nuo kitų metų pradžios nedidės, ketvirtadienį Seime prof. Vilija Targamadzė teiravosi premjerės Ingridos Šimonytės, kada atlyginimai didės – ir kodėl nedidės nuo sausio.

„Paprašiau tiesiai ir aiškiai atsakyti. Deja, premjerė neatsakė – esą dar svarstoma. Ko tuomet vertas partijų susitarimas dėl švietimo, už kurį taip karštai agitavo premjerė? Yra dar ir Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis, kuria taip pat įsipareigota didinti atlyginimus. Pažadukų Vyriausybė“, – sako parlamentarė, Socialdemokratų partijos frakcijos narė V. Targamadzė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija viešai skelbia, esą „būtų logiška“ atlyginimus mokytojams didinti ne metų pradžioje, o vėliau. „Pasiūlymas dar beveik metus delsti nekelia švietimiečiams pasitikėjimo dabartinės valdžios ketinimais. Šio sektoriaus profsąjungos ragina Vyriausybę liautis gudravus – pažadus reikia tesėti“, – teigia V. Targamadzė.

Partijų susitarime dėl švietimo įrašytas pažadas siekti, kad iki 2024-ųjų pabaigos mokytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio, o dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų – 150 proc.

Parlamentarė atkreipia dėmesį, kad mokytojai dirba ne tik bendrojo ugdymo mokyklose, bet ir ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, neformalaus švietimo įstaigose, profesinio mokymo mokyklose.

Anksčiau Seime socialdemokratų partijos frakcijos surengtoje spaudos konferencijoje profesinių sąjungų atstovai įspėjo, kad prastos darbo sąlygos yra pagrindinė pedagogų stygiaus priežastis: atlyginimai neatspindi įdėto darbo. Mokytojų trūkumas kasmet didėja – kai kur visiškai nebeliko pradinio ugdymo, gamtos mokslų mokytojų, auklėtojų.

Švietimiečių netenkina ministerijos siūlymas nuo kitų metų rugsėjo svarstyti 10 proc. darbo užmokesčio didinimą. Be to, Vyriausybė kaltinama nesilaikanti pažado peržiūrėti etatinio apmokėjimo formulę. Mokytojai teigia nešą vis didesnę neapmokamų darbų naštą.

Socialdemokratai taip pat ragina kompensuoti mokytojams su nuotoliniu darbu susijusias išlaidas.

„Vyriausybės pažadai bliūkšta. Profsąjungos kalba apie „paskutinį šansą“ Vyriausybei. Kainoms dramatiškai kylant, atlyginimai vis labiau atsilieka nuo gyvenimo. Premjerei noriu priminti seną priežodį: „vėją sėsi, audrą pjausi“, – socialdemokratų poziciją apibendrina V. Targamadzė.

Rekomenduojami video