Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pritarta ilginti senaties terminą seksualinių nusikaltimų prieš vaikus byloms

Vyriausybė trečiadienį pritarė Seimo narių grupės siūlymui ilginti seksualinių nusikaltimų prieš vaikus byloms taikomą terminą.

Ministrų kabinetui pritarti parlamentarų grupės teiktoms Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms siūlė Teisingumo ministerija (TM). Ministerija išvadoje, kuriai trečiadienį Vyriausybė pritarė, iš principo pritariama idėjai ilginti seksualinių nusikaltimų prieš vaikus byloms taikomą terminą, tačiau kartu siūloma terminą skaičiuoti kitokiu būdu, jį taikyti ne taip griežtai, kaip siūlo parlamentarai.

BK pakeitimo projektu, kuriam Seime pritarta po pateikimo, siūloma nustatyti, kad senaties terminas seksualiniams nusikaltimams prieš nepilnamečius būtų pradėtas skaičiuoti, kai nukentėjusiam asmeniui sueita 35 metai.

Ministerija siūlo apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties termino skaičiavimo pradžios momentą sieti ne su nukentėjusio asmens amžiumi. TM siūlo senatį dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus skaičiuoti nuo galimo nusikaltimo padarymo, bet papildomai numatyti nuostatą, kad senatis negali baigtis anksčiau nei būdamas nepilnametis nukentėjęs asmuo sulauks 35 metų.

Taip pat ministerija siūlo suderinti šio BK projekto nuostatas su baudžiamajame kodekse jau įtvirtintais bendraisiais maksimaliais senaties terminais, numatant išimtį, kad aptariami terminai nebūtų taikomi nepilnamečių, nukentėjusių nuo seksualinių nusikalstamų, atžvilgiu.

Šiuo metu BK numatyta, kad dėl seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų nukentėjus nepilnamečiui asmeniui, senaties terminas negali baigtis anksčiau, negu jam sueina 25 metai.

BK pataisas, kuriomis siūloma ilginti seksualiniams nusikaltimams prieš vaikus taikomą senaties terminą, teigė Laisvės partijos, Liberalų sąjūdžio, konservatorių ir socdemų atstovai Seime. Anot teisės akto pakeitimų iniciatorių, šiuo metu senaties terminas seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius byloms yra per trumpas. Politikų teigimu, dažnai vaikai apie seksualinę prievartą nutyli, baimindamiesi dėl smurtautojų ar aplinkinių reakciją, taip pat netikėdami, kad jiems gali kažkas padėti.

BK pataisų autoriai nurodo, kad sunkiausiems seksualiniams nusikaltimams prieš nepilnamečius senaties terminas iš viso nėra taikomas Airijoje, Nyderlanduose, Švedijoje, Estijoje, Vengrijoje.

Rekomenduojami video