Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pristatyta pirmoji Taivano investicija Lietuvoje – 3,5 mln. eurų skiriami lazerių įmonei „Litilit“

Taivaniečių atstovybė Lietuvoje pirmadienį pristatė pirmąją Taivano investicijoms Vidurio ir Rytų Europoje skirto fondo investiciją – 3,5 mln. eurų numatyta Lietuvos lazerių įmonei „Litilit“.

Apie tai pirmadienį vykusiame Taivaniečių atstovybės Lietuvoje renginyje pranešė jos vadovas Ericas Huangas.

„Nuspręsta investuoti 3,5 mln. eurų į lietuvišką lazerių įmonę „Litilit“ ir jos plėtrą“, – renginyje sakė E. Huangas.

Anot jo, iki metų pabaigos turėtų būti patvirtinti dar keli tarpusavio bendradarbiavimo sandoriai. Tuo metu ateinantiems ir dar kitiems metams, E. Huango teigimu, taip pat numatyti „daug potencialių finansavimo atvejų“.

Be to, E. Huangas informavo, kad Taivanas bendradarbiaus su Lietuvos aukštųjų technologijų įmone „Teltonika“ bei investuos apie 10 mln. eurų į įmonės pajėgumus gaminti puslaidininkių produktus. Detalesnės projekto detalės, anot jo, turėtų paaiškėti ateinančiomis savaitėmis.

„Tai reikšmingas pasiekimas mūsų, kaip patikimų partnerių, strateginiam bendradarbiavimui technologijų srityje“, – kalbėjo E. Huangas.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad 3,5 mln. eurų investicija į Lietuvos įmonę yra „gera pradžia“ tolesnėms Taivano investicijoms šalyje.

„Lietuvoje didžiuojamės savo lazerių pramone, kuri gerai žinoma visame pasaulyje. Tikiuosi, kad Taivanas taps svarbiu sektoriaus partneriu“, – sakė A. Armonaitė.

Ministrė taip pat pasidžiaugė, kad galiausiai eksportuoti produkciją į Taivaną leistą Lietuvos pieno, kiaušinių ir žuvies produktų eksportuotojams, yra pažangos ir derybose dėl jautienos eksporto.

„Tai geras, įkvepiantis startas. Viliuosi, kad turėsime daugiau bendrų projektų. Ateitis yra šviesi“, – pažymėjo A. Armonaitė.

Investuojamos lėšos numatytos iš Taivano rizikos kapitalo bendrovės „Taiwania Capital“ valdomo 200 mln. JAV dolerių fondo, skirto salos investicijoms Vidurio ir Rytų Europoje. Kaip informavo Taivano atstovas Lietuvoje, „Taiwania Capital“ taip pat atidarys savo biurą Vilniuje.

Šis investicijų fondas Lietuvoje viešai pristatytas dar gegužę. Tuomet skelbta, kad fondas skirtas sustiprinti verslo investicijas, pramonės partnerystę, ir bendradarbiavimą, plėtoti Taivano ir Vidurio bei Rytų Europos šalių tiekimo grandines.

„Taiwania Capital“ yra numačiusi, kad 60-80 proc. Vidurio ir Rytų Europos fondo lėšų bus skirta Lietuvai, Čekijai bei Slovakijai. Bendrų įmonių kūrimui, investicinių projektų plėtrai ir didelės apimties projektams numatytos 10-20 mln. JAV dolerių investicijos, o startuoliams ir naujai kuriamoms įmonėms – nuo 2 iki 10 mln. dolerių.

Nikolajaus Gavrilino ir Kęstučio Regelskio 2015 m. įkurta „Litilit“ gamina trumpųjų femtosekundinių optinių impulsų lazerius. Gamyboje įmonė naudoja vieno bendrovės steigėjų ir Fizinių ir technologijos mokslo centro sukurta lazerių gamybos technologiją, kuri, anot įmonės, palengvino sudėtingą šių lazerių gamybą.

Įmonės produkcija naudojama elektronikos produktų gamyboje, medicinos pramonėje, medicinoje, mikroskopijoje, kosmoso tyrimų srityje.

Rekomenduojami video