Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pristatyta Gedimino kalno būklė: slenkantis gruntas grėsmės nekelia

Po praėjusios savaitės liūčių Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovai Seimo Kultūros komitetui trečiadienį pristatė Gedimino kalno būklę bei apžvelgė tolesnį ilgalaikio sutvarkymo planą. Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovai nurodo, kad Gedimino kalno būklė yra sąlyginai stabili, tačiau jis ir toliau bus atidžiai stebimas.

Teigiama, kad slenkantis supiltinis gruntas daro žalą vizualinei kalno išvaizdai, bet nekelia grėsmės viso kalno būklei ir jo statiniams. Ilgalaikių darbų metu supiltinis gruntas būtų šalinamas kaip viena iš nuošliaužų formavimosi priežasčių – kalne susikaupęs vanduo filtruojasi per šlaitus ir taip mirko nestabilų supiltinį gruntą.

Praėjusios savaitės nuošliaužos padarinius numatoma likviduoti iki liepos vidurio – šiaurės rytinėje šlaito dalyje tarp istorinio ir pagrindinio takų atplyšęs ir suardytas gruntas bus išvalomas, supilama skalda įrengiant inkarų su metaliniu tinklu sistemą. Prevenciškai numatoma tinklu sutvirtinti ir šiaurės rytinio šlaito viršutinėje dalyje prie gynybinės sienos pastebėtą plyšį.

Tokios laikinos priemonės, įrengtos ankstesnių nuošliaužų vietose, jau yra pasiteisinusios ir efektyviai stabilizuoja įvykusias grunto deformacijas, neleidžia joms plėstis.

Gedimino kalnas stebimas visą parą

Pasak Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, pastebėti galimas deformacijas iš anksto leidžia visą parą veikianti stebėjimo sistema, o nedelsiant reaguoti į bet kokią situaciją – galiojanti ekstremali situacija.

Taip pat pažymima, kad situacija išlieka priklausoma nuo orų, todėl naujų įtrūkių ir nuošliaužų galimybė neatmetama, kol bus įgyvendintas šiuo metu rengiamas ilgalaikio sutvarkymo projektas. Projektavimo darbai buvo atnaujinti šių metų gegužės mėnesį Lietuvos nacionaliniam muziejui pasirašius sutartį su nauju projektuotoju. Naujo projektuotojo buvo ieškoma ankstesniajam nesutikus atsižvelgti į reguliuojančių institucijų išaiškinimą, dėl ko muziejus galėjo būti nubaustas už nelegalias statybas ir prarasti ES lėšas.

Istorinis takas į Gedimino kalną nuo Vilnios upės pusės iki nuošliaužos likvidavimo darbų pabaigos bus uždarytas lankytojams, tačiau patekti į jį galima keltuvu iš Senojo arsenalo vidinio kiemo.

Atnaujinti projektavimo darbus leido gegužės mėnesį Lietuvos nacionalinio muziejaus pasirašyta sutartis su nauju projektuotoju.

Rekomenduojami video