Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prisikviesti šiukšlių vežėjus reikia kantrybės

Įsigaliojus naujai atliekų šalinimo tvarkai už šį darbą atsakinga įmonė turi metodų, kaip rasti atokiausias valdas. Tačiau yra taip, kad sąskaitos mokėtojus pasiekia, o vežėjai – nelabai.

„Mano kantrybė trūko. Sąskaitas gaunu, o dėl išvežimo turiu pats kiekvieną kartą skambinti, važinėti į Biržus, kad tuos vežėjus prisikviesčiau“, - sako prie Obelaukių esančio Medžvalakių kaimo sodyboje gyvenantis Ričardas Arlikevičius.

Anot jo, grafike nurodytu laiku nesulaukęs vežėjų jis kiekvieną kartą kreipiasi į Tiekimo gatvėje esančią įmonę. Ir tik tada į Medžvalakius atvyksta mašina, paima atliekas. Vyro kantrybė išseko eilinį sykį laiku nesulaukus atliekas išvežančio automobilio.

„Mano namai yra gal apie du šimtus metrų nuo pagrindinio kelio. Tačiau į sodybą veda normalus žvyruotas keliukas, kuriuo visais metų laikais važinėjame. Mano kaimynas konteinerį stumia į kelią, nes iki jo namų kelio nėra. Tačiau kodėl aš turėčiau stumdyti konteinerį, jeigu jį be vargo galima išvežti iš sodybos?“ – kalbėjo R. Arlikevičius. Biržų rajone komunalines atliekas, antrines žaliavas (stiklą, plastmasę ir popierių / kartoną), buityje susidarančias pavojingas ir didžiąsias atliekas nuo 2017 m. spalio 1 d. įvedus visuotinę rinkliavą renka ir tvarko UAB „Ecoservice projektai“. Šiai įmonei priklauso UAB „Biržų komunalinsi ūkis“.

Paskambinus „Biržų komunalinis ūkio“ interneto puslapyje nurodytu telefonu 31049 atsiliepė dispečerė Lina Butkevičienė. Ji teigė, kad problema žinoma, tačiau reikia įvertinti, ar gali į sodybą važiuoti sunkusis transportas. Dispečerė teigė, kad į Medžvalakius nuvyks žmogus, kuris įvertins kelio būklę. Tai bus spalio 31 dieną, kai pagal grafiką turi būti gabenamos atliekos.

Pasiteiravus, kur iki to laiko žmogus, mokantis už atliekų vežimą, turi jas krauti, dispečerė pažadėjo, kad bus nusiųstas ne didysis, o lengvesnis automobilis.

Klausėme, kas bus, jeigu spalio pabaigoje atvykęs įmonės atstovas nustatys, jog didysis automobilis į sodybą važiuoti negali.

„Tada „nuimsime“ kintamąją mokesčio dalį – tą, kurią žmogus moka už atliekų pakrovimą“, - paaiškino dispečerė.

Antradienį į Tiekimo gatvėje esančią UAB „Ecoservis“ valdomą įmonę buvo nuvykęs R. Arlikevičius. Jam esą pažadėta, kad kelio būklės vertintojas į Medžvalakius atvyks artimiausiu laiku. Tad žmogus ir laukia – ne tik sąskaitų, bet ir kelio vertintojų bei vežėjų.

 

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video