Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prisigėręs važiavo traktoriumi pas karves ir pakliuvo į policijos rankas

Radviliškio rajono gyventojas Kęstas M. išgėrė 4 litrus 6 laipsnių stiprumo alaus ir sugalvojo tetos traktoriumi „Belarus“ nuvežti karvėms vandens.

Deja, kelionė buvo nesėkminga ir einantį pėsčiomis namo vyriškį sustabdė policijos pareigūnai, kurie netruko išsiaiškinti, kad jis visiškai girtas sėdo už vairo ir padarė eismo įvykį.

Giminaitis kreipėsi dėl vagystės 2021 m. rugpjūčio 18 d. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino žmogus, kuris pranešė, kad iš kiemo pavogtas traktorius, kurį tuo metu, kai skambino, rado apgadintą Acokavų kaime.

Pagalbos kreipėsi Kęsto M. tetos vyras.

Vyras pasakė, kad traktorių pavogė jo giminaitis, kurį sutiko einantį keliu. Buvo sulaikytas pėsčiomis einantis namo Po įvykio apklaustas policijoje Kęstas M. papasakojo, kad, būdamas vienas, išgėrė daug alaus ir sugalvojo nuvežti karvėms gerti. Nuėjo į savo tetai priklausantį ūkį, pasiėmė traktorių ir išvažiavo.

Traktoriumi jis nuvažiavo į ganyklą, pasidarė darbus ir bandė važiuoti atgal. Bet būdamas neblaivus, nusuko ne į tą kelią ir pasiklydo.

Toliau buvo dar gražiau – nukrito galinis ratas ir kelionė traktoriumi baigėsi griovyje.

Tada Kęstas M. išlipo iš traktorius ir nutarė namo pareiti pėsčiomis, bet ir tada jam nesisekė – ėmė skambinti giminaitis, pasigedęs traktoriaus, todėl jis gavo prisipažinti, ką padaręs, o po pokalbio telefonu jį sulaikė policijos pareigūnės.

Buvo nustatytas 2,57 promilių girtumas. Vyras uždarytas į areštinę. Už tokią pat nusikalstamą veiką jau buvo teistas Kęstui M. pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį dėl vairavimo, apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas didesnis nei 1,51 promilės girtumas, bei pagal Baudžiamojo kodekso 243 straipsnį, kuris numato atsakomybę už vengimą vykdyti teismo paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę.

Pasirodo, jau 2019 m. gruodžio mėnesį vyras už analogišką nusikalstamą veiką buvo teistas ir jam buvo atimta teisė vairuoti. Nors žinojo, kad užsitrauks teisėsaugos rūstybę, Kęstas M. vis tiek sėdo neblaivus už vairo.

Nustatyta Kęsto M. vairuoto traktoriaus „Belarus“ vidutinė kaina Lietuvoje – 4795,30 eurų. Tokią sumą siūlyta iš ūkininko Kęsto M. konfiskuoti. Jeigu vairuotas traktorius būtų buvęs nuosavas, greičiausiai būtų nuspręsta konfiskuoti jį. Dėl vagystės teisinių pasekmių vyras nesulaukė, nes traktoriaus pavogti jokios tyčios neturėjo. Pasak jo, nuvežęs vandenį karvėms, jį būtų gražinęs, jei ne eismo įvykis.


"Radviliškio kraštas"

Rekomenduojami video