Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prisiekiu dirbti Lietuvai ir bylinėtis su ja

Tiesą kadaise pasakė Lietuvos banko viršininkas Vitas Vasiliauskas, kad etika ir moralė yra ne šio pasaulio dimensijos. Neteisinga, bet tiesa.

Būtent taip dabar atrodo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis su savo ieškiniu prieš valstybę. Prieš tą, kuriai dirbti jis prisiekė. „Prisiekiu būti ištikimas Lietuvos valstybei, vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, garbingai atlikti savo pareigas, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus, visada būti nešališkas, sąžiningas bei saugoti gerą prokuroro vardą.“ Tai kaip čia dabar yra? Niekam neužkliūna, kad prokuroras vienu metu dviejuose asmenyse - ir bylinėsis prieš Lietuvą, ir dirbs Lietuvai? Teisingai sakė didesnės patirties turintys teisininkai: „bent palauktų, kol kadencija baigsis...“

Aišku, pats Pašilis dabar tikina, jog „nori atkreipti visuomenės dėmesį“... O kada to dėmesio stigo? Juk teisėjams ir krizė baigėsi anksčiau už kitus, ir algos keliamos nuolat. Konkrečiai apnuodyto Ukmergės teismo istorijoje jau ir kompensacijos tiems, kurie bylinėjosi, sumokėtos. Jei jau taip norėjo savo trigrašį įkišti, tai užtektų pasakyti, kad „suprantu ir morališkai palaikau kolegas kovoje“. Visiems būtų viskas aišku. O dabar... Dar ir ugniagesių kortą ponas gen. prokuroras išmetė. Žinoma, po gaisro Alytuje žmonės dar labiau vertina ugniagesius, juos palaiko kovoje dėl geresnių darbo sąlygų. Bet palyginti advokatus, teisėjus ir ugniagesių vargus - čia jau reikia visai realybėje nesusivokti. Beje, kažkaip nei pastariesiems protestuojant dėl atlyginimų, nei gaisro Alytuje metu prokuroro E.Pašilio komentarų nesigirdėjo.

Iš tiesų, visi aukšti pareigūnai ir politikai galėtų bylinėtis su valstybe. Ir dar vieni su kitais. Pavyzdžiui, Seimo pirmininkas galėtų reikalauti moralinės žalos atlyginimo už tai, kad valdantieji prieš jį nusiteikė, nors patys jį į tą postą pasodino. Premjeras galėtų bylinėtis dėl išasfaltuoto kelio prie namų, kurio neprašė, o dabar reikia visiems dėl jo aiškintis. Reitingai nukris. O prezidentas skųstųsi, kad jo pirmtakė nepaliko slaptųjų pažymų ar bent jau juodųjų sąrašų, kuriais jis galėtų manipuliuoti. O be jų dabar jo niekas neklauso. Net Narkevičius. Beje, pastarasis kol kas gerai laikosi. Jeigu bandys kitą savaitę versti iš posto - galima irgi grasinti teismais! Etika ir moralė - tikrai jerunda.

Jurgita ŽEMAITYTĖ

Rekomenduojami video