Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pririšo prie medžio ir paliko miške

Praėjusią savaitę Ukmergės rajone, miške prie Jakutiškių, rasta prie medžio pririšta išsekusi kalytė.

Ją radę gyventojai pasirūpino, kad gyvūnas patektų į geras rankas. Šiuo metu aiškinamasi, kas iš tiesų nutiko.

Grandine pririštą ir paliktą likimo valiai šunį surado ukmergiškės Jurgitos Vijūnės šeimos nariai, atsitiktinai važiuodami mišku. Aplinkui gyvūną mėtėsi šiukšlės, vištų gaišenos.

„Nežinau kas nutiko žmogui, kuris nusprendė taip pasielgti su augintiniu, tačiau tikrai liūdna, kad buvo priimtas toks žiaurus sprendimas. Džiaugiuosi tik tuo, kad mums pavyko rasti pagalbą ir gyvūnu dabar bus pasirūpinta“, – sakė Ukmergės šeimos centro direktorė J. Vijūnė.

Tai ji telefonu susisiekė su „Akeso“ gyvūnų prieglauda ir nurodė kontaktus, kad darbuotojai galėtų identifikuoti vietą. Apie 18 val. 30 min. „Akeso“ darbuotojai atvyko ir paėmė išsekusią kalytę į prieglaudą. Dabar ji gerose rankose, tačiau ši istorija tęsiasi.

Gyvūnų prieglauda išplatino pranešimą, tikėdamasi, kad tai padės surasti gyvūno šeimininkę. Pasirodo, kalytė yra paženklinta ir registruota. „Prašome visų gausaus pasidalijimo, gal jį pamatys ponia (dėl asmens duomenų apsaugos vardo ir pavardės viešinti negalime), gyvenanti Kaune, kurios vardu registruota šunytė“, – rašoma pranešime.

Gyvūnų registre nurodytais telefonų numeriais susisiekti nepavyksta, nes jie išjungti.

„Kadangi nežinome, kokiomis aplinkybėmis kalytė atsirado miške, ties Jakutiškiais, nieko neteisiame ir nesmerkiame“, – teigė „Akeso“ atstovai. Jiems pavyko išsiaiškinti, kad radimo dieną, 10 val. ryto, kalytės miške dar nebuvo, o vakare jau gautas pranešimas.

Kalytė po pirminės apžiūros ir tyrimų, pirmąją naktį saugiai ir sočiai praleido „Akeso“ veterinarijos klinikoje, kur ji bus karantinuojama atskiroje patalpoje dvi savaites.

Prieglaudos socialinė darbuotoja informavo, kad gyvūnas yra jaunas, maždaug trejų metų. Jo būklė yra nebloga. „Kalytė turi kailio parazitų, yra nešukuota, matėsi, kad neprižiūrima jau kurį laiką, tačiau jokiomis užkrečiamomis ligomis neserga, sužalojimų nerasta“, – sakė darbuotoja. Atgabenta iš miško, buvo labai ištroškusi, ilgai lakė vandenį.

„Dabar kalytė jaučiasi gerai, yra iššukuota, pamaitinta ir saugi“, – patikino „Akeso“ atstovė. Ar gyvūnui teks ieškoti naujų namų, ar jis grįš į senuosius – neaišku. Kadangi kalytė oficialiai turi šeimininkę, nežinia, kokia eiga viskas spręsis. Nepavykus susisiekti su šeimininke, bus kreiptasi į policiją.

Rekomenduojami video