Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pripažįstama, kad paauglių narkotikų vartojimas peržengia nacionalinio saugumo slenkstį

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad narkotikų vartojimas tarp paauglių nebėra tik nacionalinė bėda, ji peržengia nacionalinio saugumo slenkstį.

„Turime šitoje vietoje perkvalifikuoti pačią problemą. (…) Tai nėra šiaip nacionalinė bėda, mes jau galime sakyti, kad tai peržengia nacionalinio saugumo slenkstį ir mes kaip tokią ją turėtume traktuoti“, – po G. Nausėdos susitikimo su keliais ministrais ir policijos vadovu pirmadienį sakė K. Budrys.

„Kai mes sprendžiame nacionalinio saugumo problemas, mes pasitelkiame ne tik tai flomasterius, meškiukus, piešimo konkursus ar kokias akcijas, bet ir kietąsias priemones, į jas turėtume nuo šiol žiūrėti visiškai kaip – kaip į neišvengiamą būtinybę“, – pridūrė jis.

Taip šalies vadovo atstovas kalbėjo po Gitano Nausėdos susitikimo su vidaus reikalų ministre Agnė Bilotaite, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautu Jakštu, generaliniu policijos komisaru Renatu Požėla.

Kietosios priemonės

K. Budrio teigimu, šalies vadovas ketina pateikti teisės aktų pokyčių iniciatyvas dėl minėtų kietųjų priemonių taikymo.

„Tai bus susijusios (iniciatyvos – BNS) su atsakomybės taikymu tų aplinkų savininkams ar administratoriams, kur vyksta vartojimas. Žinome, kad jaunimo tarpe 30 proc., kurie vartoja, tai vartoja naktiniuose klubuose, baruose, kavinėse“, – sakė patarėjas.

Pasak jo, šios vietos turi pačios taikyti prevencines priemones.

„Taip pat diskutuota dėl tam tikros atsakomybės (…) ugdymo įstaigų administracijų atžvilgiu“, – teigė šalies vadovo atstovas.

„Kalbėta apie elektroninių cigarečių apyvartos griežtinimą“, – pridūrė jis.

K. Budrys pabrėžė, kad šiuo metu valstybė nekontroliuoja narkotikų vartojimo problemos.

„Vidutiniu, ilguoju laikotarpiu su atitinkamomis investicijomis, laiko prasme, resursų prasme, įtraukiant bendruomenes, kitaip tariant, priėjimu iš apačios, mes tikrai pasiektume didesnių rezultatų, tačiau artimiausiu laikotarpiu turime taikyti sprendimą iš viršaus į apačią“, – kalbėjo patarėjas.

Nepritaria dekriminalizavimui

Šalies vadovo atstovas pabrėžė, kad šiuo metu nėra detalių duomenų apie narkotikų vartojimą pagal regionus, medžiagas, tačiau „turime apsčiai duomenų, kurie mums leidžia teigti, kad tendencijos yra neigiamos“. Pasak patarėjo, dešimtmečius veikiančios prevencijos programos, įvairios akcijos neveikia.

„Arba darome ne tai, ką reikia daryti, arba imituojame darymą“, – teigė K. Budrys.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė. 

Tuo metu Seime siekiama numatyti, kad neteisėtas nedidelio kiekio kanapių, kanapių aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti būtų numatytas Administracinių nusižengimų kodekse.

Tokiam „laisviečių“ siūlymui pritaria ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, tačiau projektas įstrigo Seimo komitetuose.

Savo ruožtu K. Budrys teigė, kad tai nėra tinkamas problemos sprendimo būdas.

„Prezidentas vertina, kad tai, kaip komunikuojame apie dekriminalizavimą ir mūsų požiūrį į narkotikus, prisideda prie problemos, kurią turime šiandien, nes mes kuriame klaidingą įspūdį apie patį problemos mastą ir sprendimo būdus, nes tai niekaip per šituos metus neprisidėjo prie situacijos gerinimo“, – sakė šalies vadovo patarėjas.

„Kalbėti apie kurių nors priemonių švelninimą būtų neadekvatu esamai situacijai“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video