Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prie Šiaulių ligoninės – minia žmonių: uždegtos žvakutės mirusiai medikei

Šiaulių ligoninės tragedija palietė visą šalį. Šią savaitę šalies vadovai, Vyriausybės nariai reiškia užuojautas ir tikina, kad turime daryti viską, jog užtikrintumėme pagalbą medikams. Ketvirtadienio rytą medikai uždegė žvakutes taip pagerbdami mirusią medikę. Savo mintimis pasidalijo Seimo pirmininkė, o trečiadienio vakarą – profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Savo „Facebook“ paskyroje profesorius pasidalijo savo mintimis apie šią tragediją. „Rytoj, gegužės 13 dieną 9 valandą Šiaulių medikai ir kiti šiauliečiai uždegs žvakutes. Aš tai padarysiu irgi, nes jaučiu atsakomybę už tai, kad 2019 metai Lietuvoje taip ir nesibaigė. Geri žmonės linkę pasitraukti, bet pasitraukdami jie duoda kelią blogiui ir kaip tai beskambėtų nekorektiškai, visgi žmogaus pareiga yra gyventi nepaisant priešų pykčio, koks didelis jis bebūtų.

Norėčiau, kad nuo šiandien, kai kažkam iš mūsų bus per sunku kovoti už savo ar mūsų visų tiesą, visada rastume kolegų palaikymą ir niekada nepasitrauktume. Ir net jeigu kažkas rytoj tos žvakutės neleis uždegti arba galvosime, kad niekas to veiksmo nesupras, uždekime žvakutę savo širdyje“, – rašo V. Kasiulevičius.

Tragedija Šiaulių ligoninėje – nusižudė jauna gydytoja: artimieji teigia, kad turi mobingo įrodymų

Praėjusios savaitės pabaigoje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė. Medikės aplinka tvirtina, kad prie tokio sprendimo ją galėjo privesti mobingas, tragiškos darbo sąlygos ir psichologinis spaudimas.

Ligoninės vadovas nuo platesnių komentarų susilaiko, o nusižudžiusi gydytoja, kaip teigia Seimo narė Jurgita Sejonienė, rinko mobingo įrodymus, kurie dabar jos artimųjų rankose.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, per 30 metų turinti gydytoja anesteziologė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) nusižudė penktadienį, o ketvirtadienį buvo atleista iš darbo. Medikė dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Kauno klinikose.

Pasak tv3.lt šaltinių, medikė galimai patyrė mobingą, tačiau ji buvo ne vienintelė – pasakojama, kad psichologinį spaudimą patirti galėjo ir kiti įstaigos darbuotojai. „Kenčiame visi, patyčias, smurtą, žeminimus“, – tikino vienas iš įstaigos darbuotojų.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas: po mirties kolektyvui teikiama psichologinė pagalba

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika naujienų portalui tv3.lt patvirtino apie jaunos jų ligoninės gydytojos netektį. Jo teigimu, mirties priežastis nežinoma, tad nuo platesnių komentarų ligoninės vadovas susilaiko.

„Artimiesiems pareiškėme užuojautą ir ėmėmės priemonių savo kolektyvui, nes sukrėtimas yra ir kolektyve, dėl psichologinės pagalbos teikimo darbuotojams“, – teigė ligoninės vadovas R. Mažeika. Ligoninės direktorius R. Mažeika kol kas nekomentuoja, kas nutiko ir prašo visų susilaikyti nuo komentarų. „Žinote, tikrai labai skaudi situacija ir mes nenorime, ir prašome visų susilaikyti nuo tam tikrų neetiškų komentarų, nuo nepagrįstų teiginių, kurie „Facebook“ buvo. Tikrai dabar ne laikas tai daryti – turime gerbti mirusiosios atminimą, artimųjų, suvokdami ir artimųjų skausmą ir gedulą bei situaciją, kuri yra mūsų skyriuje. Tikrai dabar ne laikas kalbėti apie tai. Bet, žinoma, savo versiją tikrai turime. Tai tik tiek“, – teigė direktorius.


Rekomenduojami video