Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prie laikinojo Josvainių šviesoforo sukčiai prašinėja pinigų

Kėdainių rajono gyventojai sunerimę – Josvainių miestelį jau kelintą mėnesį lanko įtartini žmonės, kurie prisistato kaip paramą ukrainiečiams renkantys savanoriai. Ir tik pasiūlius iškviesti policiją, nelaukti svečiai kaipmat neša kudašių. Beje, sukčiai ir vagys, apsimetantys paramos rinkėjais ar net nuo karo bėgančiais ukrainiečiais Kėdainių rajone pastebimi jau ne pirmą kartą.

Paramos prašinėja iš sustojusių prie šviesoforo

Šiuo metu eismas nuo Josvainių miestelio vyksta tik viena puse, jis yra reguliuojamas šviesoforais.

Tad Cinkiškio link važiuojantiems automobiliams tenka luktelti, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas. Eilė čia susidaro tikrai nemenka. Tuo įsigudrino pasinaudoti ir sukčiai, kurie, pasinaudodami kitų patiklumu, neva renka paramą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams ar tėvynėje likusiems jos gynėjams.

Keletas vyrų ir moterų su Ukrainos vėliavėlėmis rankose ir plastikiniais kibirėliais šiame kelio ruože, ties iš abiejų pusių esančiais šviesoforais, vaikšto nuo vieno sustojusio automobilio prie kito ir prašinėja grynųjų pinigų.

Policijos pareigūnai pataria neįsileisti tokių žmonių į namus, į sodo namelius, nesileisti su tokiais žmonėmis į kalbas ir pasiūlyti iškviesti policiją.Aut. past.

Nemažai geradarių aukoja, tačiau pasitaiko ir ne tokių patiklių, kurie pasiūlo iškviesi policiją. Ir tik išgirdę šį žodį, pinigų kaulytojai kaipmat pradingsta.

Deja, vargu ar gatvėje renkama parama pasiekia savo tikslą… Veikiausiai geradariai tiesiog yra apgaunami vidury baltos dienos.

Paramos rinkėjais jau domisi policija

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pažymi, kad atkreiptas dėmesys į pastaruoju metu vyraujančius sukčiavimus – paramos rinkimą, daiktų pirkimą iš nepažįstamų asmenų bei apsimetėlių atvykimą į namus.

Policijos pareigūnai paantrino žinantys atvejų, kai į geros valios žmones kreipiasi asmenys, apsimetantys ukrainiečiais, arba prašo pirkti nereikalingus daiktus, o po to apvagia, išvilioja dideles pinigų sumas. Dėl tokių atvejų jau yra pradėti ir ikiteisminiai tyrimai.

Policijos pareigūnai pataria neįsileisti tokių žmonių į namus, į sodo namelius, nesileisti su tokiais žmonėmis į kalbas ir pasiūlyti iškviesti policiją.

Rekomenduojami video