Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prie konteinerių numeta net kryžius

Artimųjų kapus prižiūrintys asmenys rūšiuoti atliekų nenori – į prie kapinių esančius konteinerius meta nerūšiuotas atliekas, o aikštelėse kartais palieka net ir kryžius.

Kad kapinių lankytojai atliekas rūšiuoja labai nenoriai pastebi Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė. Pasak jo, nors ant aikštelėse stovinčių konteinerių parašyta, kur ką mesti, ne visi to paiso. „Žinoma, daug patogiau ateiti ir išpilti viską kartu į vieną vietą“, –  konstatuoja seniūnas.

Apgailestauja, kad dėl žalienų, sukrautų į bendrus konteinerius, pastabų sulaukia šiukšlių vežėjai. „Bandome, informuojame, bet nelabai sėkmingai“, –  sako seniūnas. Jam teko girdėti, kad prie konteinerių paliekami net ir mediniai kryžiai. Žinoma, lentelę su pavarde, kam tas kryžius pastatytas, pasistengiama nuimti, todėl kas taip pasielgė nustatyti sudėtinga. Pasidomėjus, koks likimas laukia išmestų kryžių, sakė, kad jie tiesiog išvežami utilizuoti.

Vienas mūsų skaitytojas teiravosi, kodėl prie Dukstynos kapinių pastatytų konteinerių nėra vietos, skirtos žaliosioms atliekoms. Tokios vietos pasigedo prie pirmosios aikštelės, ten kur yra vandens čiaupas ir sukabinti įrankiai. Pasižvalgęs, už kelių šimtų metrų pamatė aptvertą aikštelę – tikriausiai žalienoms. Bet kodėl tokių nepadarius kiekvienoje konteinerių aikštelėje.

Miesto seniūnas Ž. Dirsė sakė, kad vietos, skirtos žalienoms krauti, numatytos pagal projektą. Dukstynos kapinėse jos buvo numatytos dvi, tad tiek ir yra. Tačiau apgailestavo, kad žmonės ir į tas vietas meta ne tik žalienas, bet ir žvakes ar augalus su visais vazonais.

Seniūnas taip pat išsakė savo nuomonę dėl augalų kapinėse. Siūlė krūmų ant kapo geriau visai nesodinti, nes jie reikalauja priežiūros – nuolatinio genėjimo. O jei žmogus suserga, pasensta, nebeturi jėgų prižiūrėti užaugusių didžiulių augalų, šie net ima ardyti paminklus.

„Linkiu gerai pagalvoti prieš sodinant tokį augalą“, – ragino seniūnas. Pasak jo, kapinių tvarkymo mados, nors ir pamažu, keičiasi. Žmonės nebenori ir nebeturi tiek laiko tvarkytis kapus, todėl ieško būdų, kad augalų ant kapo būtų kuo mažiau.

Rekomenduojami video