Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pričiuptas miško teršėjas

Kėdainių rajono bendruomenės stoja į kovą su pamiškių, miškų ir laukų šiukšlintojais. Vis dažniau Kėdainiuose išgirstame apie įžūliai tiesiog gamtoje atsikratomomis atliekomis. Štai Naujųjų Lažų kaimo apylinkėse, miške, galimai viena įmonė atsikratė didžiule atliekų krūva. Ir tik pastabių vietos gyventojų dėka buvo išaiškintas įtariamasis, tad žmonės ragina kuo skubiau teršėjus susitvarkyti, nes kitaip visa medžiaga bus perduota atsakingoms institucijoms.   

Pamatęs – nustėro

Gamtoje ir miškuose laiką dažnai leidžiantis, darnoje su gamta gyvenantis Dotnuvos seniūnijos Naujųjų Lažų gyventojas Žilvinas Užkuraitis vieną dieną neteko amo, kai miške išvydo didžiulę krūvą šiukšlių. Mėtėsi buitinė technika, dažų ir kitų pavojingų medžiagų likučiai, baldai, namų apyvokos daiktai ir net senas bei pavojingas šiferis.

Ž. Užkuraitis telefonu nufotografavo grubų pažeidimą ir įkalčius.

Naujųjų Lažų bendruomenė ragina įmonę per savaitę laiko susirinkti atliekas iš miško ir utilizuoti jas kaip privaloma. Kitu atveju visa informacija bus perduota Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. / Žilvino Užkuraičio nuotr.

Naujųjų Lažų bendruomenė ragina įmonę per savaitę laiko susirinkti atliekas iš miško ir utilizuoti jas kaip privaloma. Kitu atveju visa informacija bus perduota Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. / Žilvino Užkuraičio nuotr.

Rado kaltininkąPo savaitės toje pačioje vietoje nusprendęs apsižvalgyti, Ž. Užkuraitis tarp šiukšlių rado dokumentą – įmonės prekybos leidimą. Dokumente nurodoma, jog įmonė įregistruota būtent Dotnuvos seniūnijoje. Vyriškis visus įkalčius pasiėmė su savimi.

Naujųjų Lažų bendruomenė ragina šią įmonę per savaitę susirinkti atliekas iš miško ir utilizuoti jas kaip privaloma. Kitu atveju visa informacija bus perduota rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Ragina pranešti

Kėdainių rajono savivaldybė ragina gyventojus pastebėjus teršiamą gamtą apie tai informuoti

specialistus. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus telefonu 8 800 41 510 bus galima pranešti ir apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus. Telefono numeris gyventojams – nemokamas. Jis prieinamas visą parą.

Gavę gyventojo skambutį Viešosios tvarkos skyriaus specialistai užfiksuos gautą informaciją ir ją užregistruos skambučių žurnale. Operatyviai vyks į gyventojo nurodytą įvykio vietą, kurioje su aplinkosaugininkais įvertins pažeidimą.

Teršiančių mažėja

Specialistai tikina, kad pastaraisiais metais šiukšlių miškuose mažėja, o tam įtakos turėjo įvesta taros surinkimo sistema.

Esą kai miškas vizualiai atrodo švaresnis, jame nesimėto tuščių plastikinės ar stiklinės taros pakuočių, žmonėms rečiau kyla ranka išmesti šiukšles.

Specialistai džiaugiasi, kad žmonės tampa sąmoningesni ir smulkias šiukšles išsiveža.

Rekomenduojami video