Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentūrai sunku patikėti, kad neįmanoma kovoti su išaugusiomis maisto kainomis

Prezidentūrai sunku patikėti, kad neįmanoma kovoti su rekordiškai išaugusiomis maisto kainomis. Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad norėtųsi matyti Vyriausybės bei Seimo pastangas ieškant dar neišbandytų sprendimų, kaip dėl išaugusių kainų būtų galima pagelbėti labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Šiuo klausimu Prezidentūra turi ir pasiūlymą – padiskutuoti apie maisto korteles vaikams. Jos teigimu, tai būtų kur kas taiklesnė priemonė nei opozicijos keliamas pasiūlymas sumažinti PVM maisto produktams.

„Norėtųsi atkreipti dėmesį, kad maisto brangimas yra tikrai labai didelis – daugiau nei 30 procentų. Turėkime omenyje, kad žmonės gauna energijos sąskaitas, maisto kainos toliau auga ir tikrai norėtųsi pamatyti Vyriausybės pastangas ir diskusiją Seime apie tai, kaip mes galėtume nulipti nuo to blogojo pjedestalo pagal vieną iš kriterijų, kuriuo negalime didžiuotis. Aš kalbu apie maisto kainų augimą Lietuvoje, kuris yra didžiausias eurozonoje. Sunku patikėti kai yra sakoma, kad nieko negalima padaryti. Juk turi būti neišbandytų sprendimų, taiklių tiek pasiūlos, tiek paklausos pusėje, kurie padėtų Lietuvai atsikratyti šių, kabutėse, garbingų, pirmųjų vietų“, – „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

Pasak jos, tokių sprendimų turėtų paieškoti Vyriausybė. I. Segalovičienės manymu, atrasti instrumentai nebūtinai turi būti susiję su mokestinėmis priemonėmis. Kaip aiškino patarėja, galima mąstyti apie taiklius sprendimus, nukreiptus į konkrečias, visuomenėje labiausiai pažeidžiamas grupes. Paprašyta pateikti pavyzdį, apie kokias priemones galvojama Prezidentūroje, I. Segalovičienė paminėjo „šeimos kortelę“.

„Mes turime šeimų kortelių įstatymą, kuriomis gali naudotis gausios ir vaikus su negalia prižiūrinčios šeimos“, – sakė patarėja, pažymėdama, kad tai būtų taiklesnė priemonė nei Seimo opozicijos palaikoma iniciatyva sumažinti PVM maisto produktams.

„Galėtų būti diskutuojama priemonė, kad būtų suteikta (kam priklauso) kiekvienam vaikui šeimoje kortelė, kas mėnesį gauti maistui skirtą sumą. Tai nebūtų brangu, o būtų taiklu. Tai iš tikrųjų padėtų šeimoms“, – sakė ji ir apibendrindama pridūrė, kad prezidentas tiksisi, kad Seime priimami įstatymai nepamirš nė vieno Lietuvos žmogaus. 

„Prezidentas tikisi, kad Seimas peržiūrės kiekvieną pažeidžiamą grupę ir kokybiškai padiskutuos, kad niekas neliktų pamirštas“, – sakė I. Segalovičienė.

Rekomenduojami video