Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentūra: sugebėję panaudoti visas vakcinas, vasarą galime vakcinuoti 70 proc. žmonių

Vakcinų kiekiai, kuriuos Lietuva gaus antrąjį ketvirtį, yra pakankami paskiepyti 70 proc. suaugusių žmonių, todėl objektyvių priežasčių neįgyvendinti šio tikslo nėra, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Tas tikslas yra ambicingas, bet jį kelia ir Europos Sąjunga ir kitos Europos Sąjungos valstybės, Europos Komisija ir tikrai prezidentas mano, kad to tikslo pasiekti per vasarą tikrai įmanoma, nes mes matome, kad gaunamų vakcinų kiekis bus pakankamas tam tikslui pasiekti“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėjas.

„Tai jeigu mes to tikslo nepasieksime, čia jau bus nacionaliniai iššūkiai: nesugebėjimas tų vakcinų panaudoti, pakviesti žmones, juos įtikinti ir tai be abejo būtų tikrai didelis minusas mūsų socialiniam ir ekonominiam gyvenimui“, – pridūrė jis.

Nors masinė gyventojų vakcinacija šiuo metu planuojama birželį, S. Krėpšta pastebėjo, kad vien skiepijant prioritetines grupes turėtų būti paskiepyta ženkli šalies gyventojų dalis. „Žvelgiant į šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą prioritetų sąrašą – tiksliai aš neskaičiavau, bet galima įtarti, kad perėjus per visus tuos prioritetus – žmonės, turintys lėtines ligas, senjorai, mokytojai, policininkai, kariškiai – tai turbūt bus koks pusė Lietuvos.

Ir jeigu mes sakome, kad prie masinio vakcinavimo pereisime tik tada, kai paskiepiję pusę Lietuvos, tai gal ir bus birželis“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Jo turimais duomenimis, Lietuvą per antrąjį šių metų ketvirtį turėtų pasiekti daugiau kaip 2 mln. vakcinos dozių. „Antrojo ketvirčio pabaigoje, jeigu sugebėsime panaudoti visas vakcinas, iš tikrųjų būsime tikrai labai netoli to tikslo ir pasiekti 70 proc. suaugusių vakcinuotų žmonių per vasarą yra ambicingas, bet tikrai pasiekiamas tikslas“, – pabrėžė jis.

Statistikos departamento ketvirtadienio duomenimis, šalyje bent viena vakcinos doze paskiepyta 349,6 tūkst. žmonių, abiem dozėmis – 165,7 tūkst.


Rekomenduojami video