Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentūra apie artėjantį Šeimų sąjūdžio mitingą: reikėtų pasitikėti ir tikėti, kad situacija bus kitokia

Prezidentūra tikisi, kad penktadienį Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas bus kitoks nei rugpjūčio 10 d. riaušėmis virtęs protestas prie Seimo.

„Reikėtų pasitikėti ir tikėti, kad situacija bus kitokia, ir turbūt visi pasimokėme iš tam tikrų klaidų ir tikiu, kad susitarimai bus vykdomi“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

„Labai svarbu, kad valstybės institucijos užtikrintų viešąją tvarką, padėtų žmonėms mitinguoti taikiai. Labai svarbu, kad žmonės, kurie renkasi į mitingą, savo nuomonę taip pat reikštų taikiai, o organizatoriai vengtų ir preventyviai elgtųsi dėl įvairiausių nesklandumų, kurie galėtų hipotetiškai iškilti“, – teigė patarėja, kartu pažymėdama, kad valstybei svarbu užtikrinti laisvę piliečiams išsakyti savo nuomonę.

„Tai yra žmonių pasirinkimas, kurie nori išsakyti savo poziciją“, – sakė ji.

Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį nusprendė suteikti leidimą rugsėjo 10 dieną Lietuvos šeimų sąjūdžiui organizuoti mitingą Katedros aikštėje. Savivaldybės teigimu, išduoti leidimą nuspręsta, nes renginio organizatoriai pakeitė mitingo lokaciją, laiką ir maksimalų žmonių skaičių renginyje.

ELTA primena, kad rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija. Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.

Rekomenduojami video