Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentūra: 60 proc. šildymo kainų šuolis Vilniuje gali būti priimtinas tik „stiprių nervų" vartotojams

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius mano, kad numatomas šildymo kainų šuolis sostinėje daugiausiai buvo nulemtas to, kad Vilniaus miesto valdžia laiku neinvestavo į miesto šilumos tinklus.

„Vilniaus fenomenas yra uždelstų investicijų į šilumos ūkį problema. Kaina, kurią matome, yra „prizas“ už tai, kad Vilnius, kitaip negu kiti Lietuvos miestai, nesugebėjo anksčiau transformuoti savo šilumos ūkio ir prisitaikyti prie iššūkių“ , –  antradienį „Žinių radijui“ sakė J. Neverovičius.

Prezidentūros Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas sutinka, kad kainų šuoliui įtaką padarė ir bendros europinės tendencijos, tačiau namų ūkiams, jo teigimu, kainos iki 2022 m. sausio augti neturėtų, kadangi šių metų reguliuojamų kainų įkainiai jau yra nustatyti.

Pasak prezidento patarėjo, 60 proc. šildymo kainų šuolis sostinėje atspindi ir elektros bei dujų kainų tendencijas. Pasak jo,  dujų kaina jau pavasarį išaugo 40 proc., o pritaikius dabar numatomą pabrangimą, bendras augimas būtų 90 proc.

Toks kainų šuolis, J. Neverovičiaus manymu, galbūt ir gali būti priimtinas verslininkams, tačiau tokios tendencijos, jo vertinimu, nėra sąžiningos namų ūkių atžvilgiu.

„Sutikite, kad vartotojams tai būtų neteisinga, nesąžininga ir reikėtų ieškoti, kaip sustiprinti reguliavimą, kaip apsaugoti pažeidžiamiausius vartotojus. Tokie šuoliai, galbūt jie priimtini stiprių nervų vartotojams, ypač verslo klientams, bet namų ūkiai neturėtų patirti tokios situacijos, kad per metus tos kainos taip drastiškai keičiasi“ , –  įsitikinęs prezidento vyriausiasis patarėjas.

Rekomenduojami video