Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidento patarėja: už sudėtingą COVID-19 situaciją šalyje atsakinga Vyriausybė

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad už šiuo metu sudėtingą epidemiologinę situaciją šalyje yra atsakingą Vyriausybė bei sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Šalies vadovo patarėjos teigimu, COVID-19 pandemijos valdyme yra tikrai daug sisteminių, vadybinių spragų, kurios šiuo metu kainuoja gyvybes.

„Savaime suprantama, kad už rezultatą atsakinga yra Vyriausybė ir būtent ministras, kuris koordinuoja šią sritį, tai yra sveikatos apsaugos sritį. Ir rezultatai kalba patys už save. Rezultatai yra prasti, ypatingai, kai lyginame su kitomis šalimis“, – penktadienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Segalovičienė.

„Tikrai yra daug sisteminių, vadybinių spragų, kurios mums kainuoja gyvybes“, – pridūrė ji.

I. Segalovičienė atkreipė dėmesį, kad sudėtingą situaciją šalyje indikuoja sergamumas COVID-19 liga, mirčių nuo koronaviruso skaičius, ypač lėti vakcinacijos tempai.

„Epidemiologinė situacija yra labai prasta Lietuvoje šiandieną ir tai rodo esminiai parametrai: be jokios abejonės, sergamumas ir mirtys. Lietuvoje šie skaičiai tikrai labai dideli, kiekvieną parą miršta dviženklis skaičius žmonių“, – teigė I. Segalovičienė.

„Antras svarbus parametras yra mūsų vakcinacijos tempai, jie tampa ypač lėti ir pirma doze nebepaskiepijama net po 2 tūkst. žmonių per dieną, kai tuo tarpu bent viena doze paskiepytų suaugusių žmonių šiandieną turime 73 proc.“, – sakė ji.

I. Segalovičienės teigimu, trečias parametras, rodantis indikacijas kardinaliam susirūpinimui, yra 65+ žmonių vakcinacijos lygis.

„Jis turėtų būti didesnis, ypatingai, kai mes lyginame su kitomis Europos Sąjungos šalimis, o 80 ir vyresnio amžiaus asmenų vakcinuota ženkliai per mažai. Pas mus yra tik 65 proc., kai pažangiose šalyse mes matome netgi rezultatus, prilygstančius 100 proc. paskiepytų“, – atkreipė dėmesį ji.

Prezidento patarėjos teigimu, susitikime su Sveikatos ekspertų taryba buvo pateikti pasiūlymai dėl senjorų efektyvesnio informavimo vakcinacijos klausimais.

„Iš tiesų yra labai dideli netolygumai senjorų informavimo srityje ir būtina didinti informavimo kokybę ir veiksmingumą ir vystyti prieigą bei konsultacijų sistemą, siekiant atsakyti į visas baimes, mitus, klausimus dėl sveikatos vakcinų efektyvumo ir t.t.“, – pažymėjo šalies vadovo patarėja.

Taip pat, pasak jos, buvo pateikti pasiūlymai dėl būtinybės stiprinti valstybės lygmens vadybinius sprendimus ir koordinavimą.

„Be jokios abejonės, tikrai matosi didelis netolygumas ir erdvė tobulėjimui, tai yra valstybės lygmeniu paruošti metodiniai sprendimai senjorų vakcinavimo klausimais, įrankių rinkiniai, kuriais galėtų naudotis savivaldybės specialistai, ir tokiu būdu užtikrinti gerą informavimą ir gerą konsultacijų mechanizmą“, – sakė prezidento patarėja.

I. Segalovičienės teigimu, ekspertai taip pat siūlo priimti sprendimus, kad nemokami antikūnų greitieji testai būtų prieinami senjorams, tokiu būdu padedant jiems sužinoti imuniteto lygį.

Rekomenduojami video