Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentės patarėjas: referendumas virsta priemone politikų valiai patvirtinti

Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė teigia, kad valdančiųjų elgesys dėl dvigubos pilietybės referendumo formuoja įspūdį, esą politikai bando įtvirtinti iš anksto suformuotas nuostatas.

„Keista, kai bandoma selektyviai žeminti rinkėjų kartelę dėl vieno Konstitucijos straipsnio. Esame traukiami prie vieno rezultato. Atrodo, kad referendumas nebėra tikslas – tikslas yra jo rezultatas. Politikai nusprendė, kokio atsakymo nori, o dabar referendumu bando ją pasitvirtinti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė M. Lingė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas taip pat teigia, kad Seimo rudens sesiją neabejotinai paveiks 2019 m. vyksiantys prezidento ir savivaldybių rinkimai. „Rinkimų kuriamas politinis fonas gali apsunkinti konstruktyvų darbą. Tokiu metu dažniausiai pasiduodama aistroms. Jei matysime tokį elgesį, kaip pavasarį, tai Lietuvos žmonėms nieko gero neduos“, – aiškina M. Lingė.

Patarėjas pridūrė, kad galiausiai politikai patys turės nuspręsti, ar norima susikaupti į darbus, ar kelti įtampą. „Gal tai nebus didelės reformos – dabar svarbu įgyvendinti tai, kas yra priimta. Kalbant apie tą pačią sveikatos reformą ar gydymo įstaigų pertvarką“, – teigia prezidentės patarėjas.

Pasak M. Lingės, didžiausiu išbandymu Seimui taps biudžeto patvirtinimas prieš rinkimais gausų laikotarpį.

„Kuomet auga ekonomika, atsiranda pagunda išlaidauti. Žinoma, turime tam tikrus saugiklius, kurie nebeleidžia elgtis labai neatsakingai, – fiskalinės drausimės įstatymas, Europos Komisijos priežiūra. Visiškai laisvanoriško savivaliavimo priimant biudžetą visiškai neturime. Labai svarbu atsakingai apsispręsti dėl prioritetų – svarbu ir gynyba, ir socialinė gerovė. Reikia rasti balansą tarp šių dalykų“, – tikina prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais.

Rekomenduojami video