Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentas Vokietijos kancleriui: padarykime viską, kad liktume teisingoje istorijos pusėje

Prezidentui Gitanui Nausėdai antradienį susitikus su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, aptarta Rusijos karo Ukrainoje padėtis, pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Madride ir Vokietijos indėlis stiprinant Lietuvos saugumą.

Lietuvos vadovas dėkojo Vokietijai už pasiryžimą didinti indėlį į Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą ir pažymėjo, kad Vokietijos karių, vadovaujančių NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei, buvimas Lietuvoje yra itin svarbus sąjungininkų solidarumo ir vienybės ženklas.

Pasak prezidento, Lietuva yra pasirengusi priimti daugiau vokiečių pajėgų ir užtikrinti visą reikiamą infrastruktūrą. Šalies vadovas akcentavo, kad tikisi svarbių sprendimų dėl Baltijos regiono gynybos stiprinimo birželį Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime.

Prezidentas su Vokietijos Kancleriu taip pat aptarė Rusijos karą Ukrainoje ir Europos atsaką. Šalies vadovas pabrėžė, kad Europa jau padarė daug, kad padėtų Ukrainai, tačiau to nepakanka, nes karas dar nelaimėtas.

„Turime išlikti šiame kelyje ir nemažinti greičio: visapusiškai remti Ukrainą, didinti spaudimą Rusijai ir griežtinti sankcijas, mažinti energetinę priklausomybę nuo agresoriaus. Turime padaryti viską, kad apgintume savo vertybes ir taiką, kad liktume teisingoje istorijos pusėje. Reikia veikti, ir veikti nedelsiant", - sakė Lietuvos vadovas.

G. Nausėda taip pat teigė, kad, šalia karinės ir ekonominės pagalbos, Ukrainai yra itin svarbi ir politinė parama. Būtina politinė žinia, kurią privalome pasiųsti kuo greičiau, yra ES šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai.

„Atėjo laikas aiškiai pasakyti, kad Ukrainos vieta yra Europos Sąjungoje. Neturime moralinės teisės prarasti šio momento", - šalies vadovą cituoja Prezidento komunikacijos grupė.

Rekomenduojami video