Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentas pokalbyje su V. Zelenskiu: privalome didinti paramą Ukrainai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienio vakarą, NATO viršūnių susitikimo ir EVT posėdžio išvakarėse, kalbėjosi su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptarė padėtį Mariupolyje ir kitose Rusijos puolamose Ukrainos teritorijose bei pagalbos Ukrainai priemones.

Ukrainos Prezidentas Lietuvos vadovą informavo apie žiaurius Rusijos vykdomus karo nusikaltimus Ukrainoje – atakas prieš taikius miestų gyventojus, brutalų Rusijos kareivių elgesį su civiliais, humanitarinių konvojų apšaudymo atvejus. 

Šalies vadovas su Ukrainos Prezidentu aptarė politinės, karinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai poreikį, kurį galėtų patenkinti Lietuva ir kitos NATO šalys.

„Lietuva ir toliau visomis įmanomomis priemonėmis rems Ukrainą šioje herojiškoje kovoje už savo valstybės suverenitetą ir už visos Europos vertybes. Rytoj vyksiančiuose susitikimuose raginsiu tiek NATO sąjungininkus, tiek ES partnerius didinti politinės ir karinės pagalbos Ukrainai apimtis“, – sakė Lietuvos vadovas.

Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Lietuvos žmonėms už šiltą karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą, nuoširdų rūpestį ir žmogiškumą, pastangas socialiai integruoti ukrainiečius, už Lietuvos teikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai.

Rekomenduojami video