Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentas Lenkijoje: istorija mus išmokė, kad agresoriui negalima nuolaidžiauti

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Varšuvoje. Penktadienį šalies vadovas kartu su Lenkijos Prezidentu dalyvavo Nepriklausomybės šventei skirtuose renginiuose.

Lietuvos žmonių vardu Lietuvos Prezidentas pasveikino gausiai susirinkusius lenkus Varšuvos Pilsudskio aikštėje. Pasak šalies vadovo, kiekvienam lenkui brangi pasipriešinimo neteisybei ir meilės laisvei tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Meilę laisvei ir nepriklausomybei brangina ir lietuviai. Šalies vadovas pabrėžė, kad tai – mūsų vertybės, paveldėtos iš bendros Lietuvos ir Lenkijos praeities. 

„Nuo seniausių laikų mūsų tautas vienijo pareiga ginti Vakarų civilizacijos vertybes. Lietuvos ir Lenkijos draugystė, užgimusi Krėvoje, krauju užgrūdinta Žalgiryje ir sutvirtinta Liubline, visam regionui dovanojo – ir vis dar dovanoja – laisvės bei teisingumo viltį“, – Varšuvoje kalbėjo Lietuvos vadovas. 

Prezidentas akcentavo, kad istorijos pamokos išmokė Lenkiją ir Lietuvą, kad agresoriui negalima nuolaidžiauti – jį būtina ryžtingai stabdyti. Todėl netoleruojame bandymų jėga perbraižyti suverenių valstybių sienas, skubame į pagalbą Rusijos puolamai Ukrainai, kuri kovoja taip pat ir už mūsų laisvę, kartu uoliai giname istorinę tiesą nuo melo ir dezinformacijos.

„Šiandien Lietuva ir Lenkija – neišskiriamos strateginės sąjungininkės. Kartu mes esame Europos Sąjungos bei NATO nariai. Kartu puoselėjame politinius, ekonominius, kultūrinius ryšius, investuojame į savo regiono saugumą. Kad ir kiek išbandymų patyrėme – tiek drauge, tiek ir atskirai, – mes niekada nepalūžome. Neišsižadėjome savo vertybių. Išlaikėme tikėjimą ateitimi. Kartu mes jaučiamės – ir esame – stipresni“, – sakė Prezidentas. 

Lietuvos Prezidentas kartu su sutuoktine taip pat dalyvavo Lenkijos valstybinės šventės proga aukotose šv. Mišiose.

Rekomenduojami video