Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentas Kyjive: sakiau anksčiau ir pakartosiu dar kartą – Ukraina priklauso Europos Sąjungai

Su Ukrainos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos vadovais Kyjivo priemiestyje Borodiankoje susitikęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paragino Vakarus imtis griežtesnių sankcijų prieš Rusiją bei užtikrino Lietuvos paramą Ukrainai tampant Europos Sąjungos (ES) nare. G. Nausėda pabrėžė, kad Kremliaus valdžia privalo prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

„Naftos ir dujų draudimas, sankcijos visiems, pakartoju, visiems Rusijos bankams privalo būti pritaikytos jau dabar. Mes negalime laukti metus ar du, ukrainiečiai kovoja ir miršta kiekvieną dieną, vaikai, moterys, senoliai. Mes turime nustoti finansiškai remti Putino karą“, – kalbėjo šalies vadovas, dalyvavęs bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentais.

G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva ir toliau aktyviai rems Ukrainos siekį tapti ES nare.

„Sakiau jau anksčiau, pakartosiu dar kartą – Ukraina priklauso Europos Sąjungai. Lietuva ir toliau rems Ukrainos tapimą ES nare iki tol, kol pamatyme ją sėdinčią prie to paties stalo Briuselyje“, – teigė šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, Ukrainoje matomus galimus karo nusikaltimus galėjo įvykdyti „tik zombiai, ne žmonės“, todėl Rusija privalo prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

„Šiuos žiaurumus galėjo įvykdyti tik zombiai, ne žmonės. Jie įgyvendino savo karinės vadovybės, kurie taip pat zombiai, įsakymus ir jie nuosekliai naikina Ukrainos tautą“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Jokiu būdu negalima to paleisti. Rusijos valdžia privalo atsakyti dėl savo nusikaltimų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad G. Nausėda trečiadienį kartu su Lenkijos, Latvijos ir Estijos prezidentais Kyjive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai su Ukrainos vadovu aptarė priemones, kurios gali pakeisti karo eigą ir sustabdyti agresorių. Lietuvos prezidentas susitikime pabrėžė, kad karinė parama Ukrainai ypač svarbi šiuo laikotarpiu, nes būtent ji gali nulemti karo baigtį ir Ukrainos pergalę.

Kalbėdamas su Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentais Lietuvos vadovas akcentavo, kad tarptautinė bendruomenė turi sparčiau tęsti Rusijos izoliacijos procesą, o sankcijos turi apimti ne tik Rusiją, bet ir Baltarusiją, kuri yra Rusijos karo prieš Ukrainą dalyvė. Prezidentas teigė, kad naujajame ES sankcijų pakete turi atsirasti embargas dujoms ir naftai iš Rusijos bei sankcionuoti visi Rusijos bankai.

Susitikime taip pat buvo aptartos galimybės Ukrainai sparčiau gauti šalies kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą. Prezidentai išreiškė paramą Ukrainos europinėms aspiracijoms bei sutarė ir toliau šį klausimą kelti susitikimuose su ES šalimis narėmis.

Rekomenduojami video