Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentas G. Nausėda su žmona ir savo 91-erių tėvu lankėsi Šilutėje

Šeštadienį Šilutės rajone lankėsi Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė.

Su jais kartu buvo ir Prezidento tėvas – 91-erių Antanas Nausėda. Garbūs svečiai aplankė Macikus ir Šilutės H. Šojaus dvaro muziejų. Palydą lydėjo Šilutės rajono savivaldybės vadovai, H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė, Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė.

Garbingų svečių vizitas pamaryje pradėtas Macikuose. Čia Prezidentas G. Nausėda su žmona apsilankė Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių komplekse.

„Macikų lagerio simbolizmas priverčia susimąstyti apie totalitarinių režimų brutalią prigimtį, jų represinį aparatą ir nusikaltimus žmoniškumui, įvykdytus ir Lietuvos žemėje. Macikuose galėtų iškilti istorinės atminties centras, svarbus tiek Lietuvos, tiek Europos istorinei atminčiai“, – sakė Prezidentas.

Būtent todėl Prezidentas ir nutarė pagerbti totalitarinių režimų aukų atminimą. Kartu su žmona jo ekscelencija padėjo gėlių puokštę Macikų lagerių kapinėse prie paminklo Armalėnų kaime surastoms totalinių režimų aukoms atminti.

Macikų lageriai – unikali vieta, kurioje net 15 metų veikė abiejų žiauriausių Europos totalitarinių režimų – nacistinio ir stalinistinio – lageriai. Abu naudojo tuos pačius pastatus ir infrastruktūrą žmonėms kalinti ir kankinti. Čia kalėjo Lenkijos, SSRS, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Prancūzijos, Belgijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ir kitų sąjungininkų kariai. JAV karinės žvalgybos departamento duomenimis, stovykloje galėjo kalėti ne mažiau kaip 10 000 žmonių.

Šalies vadovo nuomone, nacizmo, ir komunizmo režimų nusikaltimų žmonijai tyrimai ir skleidžiama istorinė tiesa yra būtinas atsakas šių dienų tironams, kurie kėsinasi ir į praeitį, siekdami perrašyti istoriją ir įtikinti, kad agresorius – tai auka, o auka – tai agresorius.

LR Prezidento viešnagė baigėsi trumpa pažintine kelione automobiliais per Šilutės miestą ir apsilankymu H. Šojaus dvaro muziejuje. Čia muziejininkai svečius pasitiko pasipuošę su lietuvininkų rūbais, vaišino kafija ir šišioniškių skanėstais. Garbingi svečiai apžiūrėjo dvaro patalpas ir muziejaus ekspozicijas.

Rekomenduojami video