Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Premjeras ragina grįžti emigrantus: dabar yra tas momentas, kai galima grįžti į Lietuvą

Nors antradienį Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė sutartį su Europos Sąjunga dėl „Brexito“ sąlygų, Lietuvos Vyriausybė mato ne tik neigiamas puses. Vyriausybė siūlo išnaudoti šitą progą ir ragina Lietuvos emigrantus grįžti į tėvynę.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, Lietuva yra padariusi didelę pažangą nuo krizės laikotarpio, todėl emigrantams reikėtų apsvarstyti ir galimybę grįžti į tėvynę.

,,Tie veiksmai, kurie buvo padaryti per paskutinius dvejus metus, kad Lietuvoje tikrai būtų galima lengviau, saugiau, geriau gyventi, turėti gerai apmokamą darbą ir socialines garantijas, gauti kokybiškas viešąsias paslaugas, yra padaryti. Tiksliau - yra galimybė žmonėms, kurie buvo valstybės ar valdžios išvyti iš Lietuvos dėl ekonominių susidariusių situacijų, kai buvo didžiulis emigracijos mastas. Dabar laikas pagalvoti, kas pasikeitė per tą dešimtmetį. Nuo krizės Lietuva tikrai pasikeitė. Šiandien yra visos galimybės daryti karjerą tarptautinėse kampanijose, esančiose Lietuvoje (...) Dabar yra tas momentas, kai verta pagalvoti, jog galima grįžti į tėvynę ir kurti gyvenimą Lietuvoje. Tai kviečiu tą padaryti, nepriklausomai nuo ,,Brexito“, - teigė S. Skvernelis.

Paklaustas, ar Lietuva pasirengusi priimti 100 tūkst. emigrantų, premjeras patvirtino bei pridūrė, kad emigrantams bus suteikta visa įmanoma pagalba integruotis į gyvenimą Lietuvoje.

,,Mes pasirengę priimti visus Lietuvos žmones, kurie išvyko, ir suteikti visas reikalingas viešąsias paslaugas“, - sakė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį aptarė parengtą veiksmų planą, jeigu vis dėlto Didžioji Britanija iš Europos Sąjungos pasitrauktų be jokio susitarimo.

Vyriausybės teigimu, Lietuvoje buvo atliktas pirminis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo padarinių vertinimas (esant ir nesant susitarimui).

,,JK išstojus be susitarimo, gali tekti peržiūrėti ir keisti teisės aktus, reglamentuojančius JK piliečių teisinį statusą Lietuvoje, tiesioginius mokesčius, aviaciją ir jūrų transportą, profesinių kvalifikacijų pripažinimą, Lietuvos piliečių, gyvenančių JK, socialines garantijas, fitosanitariją, gyvūninės ir negyvūninės kilmės produktų eksportą. Buvo įvertintas politinis ir galimas finansinis poveikis Lietuvos įmokoms į ES biudžetą ir papildomų pajėgumų poreikis muitinės srityje“, - teigiama Vyriausybės pasitarimo medžiagoje.

Plane taip pat pažymima, kad kiekviena Lietuvos institucija pagal kompetenciją yra atsakinga už nacionalinių pasirengimo JK išstojimui iš ES teisėkūros priemonių numatymą ir įgyvendinimą.

ELTA primena, kad antradienį Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė sutartį su Europos Sąjunga dėl „Brexito“ sąlygų. Per lemiamą balsavimą 432 deputatai stojo prieš sutartį, kurią Londonas ir Briuselis aprobavo praėjusių metų lapkritį po pusantrų metų trukusių derybų. Šį dokumentą, kurį priimti ragino ministrė pirmininkė Theresa May, parėmė 202 deputatai.

Tad sutartis su ES atmesta 230 balsų skirtumu. Pasak stebėtojų, tai - didžiausias Jungtinės Karalystės premjero pralaimėjimas parlamente per pastaruosius 95 metus.

Dabar beveik nebelieka šansų, kad Didžioji Britanija 2019 m. kovo 29 d. ramiai pasitrauks iš ES. Tarp pagrindinių tolesnių įvykių variantų: pasitraukimas iš ES be sutarties (tai gali turėti katastrofiškų padarinių šalies ekonomikai), „Brexito“ datos atidėjimas vėlesniam laikotarpiui, pirmalaikiai rinkimai arba naujas referendumas, kuris teoriškai gali apskritai atšaukti „Brexitą“.

Rekomenduojami video