Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekybininkai sako, kad pasiruošė ir laukia antros panikos bangos

Prieš keletą savaičių prabėgusi koronaviruso panikos banga paliko kai kurias parduotuves tuščiais prekystaliais. Lietuvoje uždarinėjant mokyklas, o darbdaviams rekomenduojant darbuotojams likti namuose, prekybininkai ramina – maisto produktų atsargų tikrai pakaks.

Prieš keletą savaičių prabėgusi koronaviruso panikos banga paliko kai kurias parduotuves tuščiais prekystaliais. Lietuvoje uždarinėjant mokyklas, o darbdaviams rekomenduojant darbuotojams likti namuose, prekybininkai ramina – maisto produktų atsargų tikrai pakaks.

 Prieš keletą savaičių koronavirusas „užklupo“ maisto prekių parduotuves šiek tiek netikėtai. Kaip rašė naujienų portalas tv3.lt, parduotuvėse trūko ilgai negendančių maisto produktų, ypač – kruopų. Apie tai, kad gyventojai masiškai šluoja kruopas ir makaronus, o pardavėjai nespėja jų asortimento pildyti, bylojo ne tik ištuštėjusios lentynos prekybos centruose, bet ir tai, kad, pavyzdžiui, nebuvo galima įsigyti grikių per internetinę „Barboros“ parduotuvę.

 Antrai bangai pasiruošta Atrodo, kad parduotuvės pasiruošė antrai panikos dėl koronaviruso bangai. Internetinėje parduotuvėje „Barbora“ galima pasirinkti iš plataus grikių ir kitų kruopų asortimento.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad naujo maisto atsargas kaupiančių pirkėjų antplūdžio nesulaukė, bet prekybos tinklas jam pasiruošęs.

 „Šiomis dienomis didesnio nei įprastai klientų srauto kol kas nepastebėjome. Situaciją pasaulyje nuolat stebime ir, didėjant viruso grėsmei, padidinome savo prekių užsakymų skaičius kelis kartus. Prieš kelias savaites išaugęs klientų skaičius sukėlė didžiausią iššūkį – kaip laiku užpildyti lentynas prekėmis, nes jos tuštėjo greičiau, nei spėdavome pildyti. Tačiau kaip ir tada, taip ir dabar norime nuraminti savo klientus – šiuo metu esame pasiruošę išaugusiai prekių paklausai“, – pirkėjus ramino „Maximos“ atstovė.

Klientų antplūdžiui pasiruošę ir kiti šalies prekybos tinklai.

„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad „Rimi“, prisimindama pirmąją pirkimų bangą, pasiruošė ateičiai ir atstatė visų reikiamų produktų atsargas. „Atsižvelgdami į jau turimą patirtį, atitinkamai planuojame didesnius pirkimus ir dažnesnius vežimus. Tai tikrai pasiruošėme“, – tikino R. Keršienė.

„Lidl Lietuva“ atstovė Lina Skersytė teigė, kad pastarosiomis dienomis pirkėjų aktyvumas, įsigyjant ilgai negendančius maisto produktus, buvo sumažėjęs, jei lygintume pardavimus su pirmuoju pirkėjų antplūdžiu. „Šiuo metu esame pasirengę pirkėjų poreikius patenkinti. Stebime situaciją ir reaguojame, kad galėtume išvengti tiekimo sutrikimų“, – tvirtino L. Skersytė.

Į prekystalius grįš dezinfekcinis skystis

Tačiau lietuviai masiškai pirko ne tik grikius ir makaronus, bet ir medicininius ir higienos reikmenis. L. Skersytė pasakojo, kad be ilgai negendančių maisto produktų, pirkėjai aktyviau pirko tualetinį popierių, higienos servetėles muilą.

„Rimi“ atstovė R. Keršienė pridūrė, kad masiškai buvo išpirktas dezinfekcinis skystis. Ir nors dabar jo prekybininkai pirkėjams pasiūlyti negali, situacija turėtų netrukus pasikeisti. „Rūpinamės, kad atsirastų. Šiuo metu jo nėra, bet bendraujame su visais Lietuvos gamintojais, kurie gavo leidimą gaminti juos“, – portalui tv3.lt sakė R. Keršienė.

 Dezinfekcinio skysčio poreikį greitu metu patenkinti turėtų alkoholio gamintojai. Ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija suteikė leidimą įmonei „Vilniaus degtinė“ pradėti dezinfekcinio rankų skysčio gamybą.

Pagal Pasaulio sveiktos organizacijos patvirtintą formulę Nr. 1 gaminamas skystis netrukus pasirodys ir mažmeninės prekybos vietose.

„Jau pagaminome daugiau nei 100 000 litrų dezinfekcinio rankų skysčio ir esame pasirengę visiškai patenkinti Lietuvoje susidariusią šio produkto paklausą. Šis produktas jau iškeliavo į „Maximos“ prekybos tinklą ir mūsų distribucijos partneriams „Sanitex“ ir „Tamro“.

Netrukus jis pasieks ir kitų didžiųjų prekybos tinklų lentynas“, – teigia įmonės vadovas Rokas Mituzas ir priduria, kad įmonės didesnius kiekius skysčio iš „Vilniaus degtinės“ užsisakinėja tiesiogiai.

Nors skysčio rankoms jau nebepritrūks, paviršių dezinfekanto „Vilniaus degtinei“ gaminti dar neleidžiama. Anot įmonės vadovo R. Mituzo, į įmonę jau kreipėsi savivaldybės, mokymo įstaigos, viešbučiai ir viešojo maitinimo įstaigos, biurų valdytojai, logistikos ir transporto įmonės, paslaugų ir prekybos centrai bei daugybė kitų įstaigų.

 „Mes norime ir galime patenkinti susidariusį didžiulį paviršių dezinfekcinio skysčio poreikį, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad jo nėra ir šis klausimas bus sprendžiamas, kai, jų manymų, toks poreikis susidarys“, – teigia. „Vilniaus degtinės“ vadovas.

Imsis atsargumo priemonių

Ir centrinė valdžia, ir savivaldybės skelbia atidedamus masinius kultūros, pramogų ir sporto renginius, skatina vengti susibūrimo vietų, vis daugiau darboviečių skatina darbuotojus dirbti iš namų. Tačiau draudimai, bent kol kas, negalios maisto prekių parduotuvėms. „Iš esmės norime ir siekiame, kad maitinimo ir maisto prekių parduotuvės liktų atidarytos ir toliau teiktų savo paslaugas“, – ketvirtadienį kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

 Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis Prekybos centrai supranta, kad liks viena iš nedaugelio vietų, kuri galės priimti didesnį kiekį žmonių, tad imasi papildomų atsargumo priemonių. „Pirmiausia rūpinamės mūsų prekybos centrų ir mūsų darbuotojų, kurie ten dirba, sauga“, – tvirtino „Rimi“ atstovė R. Keršienė.

Lietuvos pramonės įmonių profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jovita Pretzsch kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt duotame interviu tikino, kad daugiausiai atsargumo priemonių turėtų imtis būtent prekybos centrų darbuotojai, nes šiose vietose kasdien apsilanko daugybė žmonių.

„Jeigu darbuotojai, būdami kasose, pradeda kosėti ar jiems kyla temperatūra, jie turėtų kuo skubiau kreiptis į savo vadovą ir gydytoją“, – kalbėjo pašnekovė.

 Italija uždarė visas parduotuves Itin stipriai koronaviruso paveiktos Italijos premjeras Giuseppe Conte trečiadienį paskelbė, kad stabdant naujojo koronaviruso pandemiją visoje šalyje uždaromos visos parduotuvės, išskyrus maisto krautuves ir vaistines. „Uždarome parduotuves, barus, restoranus, kirpyklas ir valgyklas.

Pristatymas į namus leidžiamas“, – per nacionalinę televiziją paskelbė G. Conte, Italijoje nuo viruso kiek daugiau nei per dvi savaites mirus 827 žmonėms. Giuseppe Conte Giuseppe Conte Užsikrėtimo atvejų šalyje užregistruota daugiau kaip 12 tūkstančių. Apie naujausius suvaržymus premjeras paskelbė per dramatišką kreipimąsi į 60 mln. šalies gyventojų, Italijai kovojant su didžiausia per kelių kartų gyvenimą krize.

„Ačiū visiems italams, kurie kažką aukoja. Mes įrodome, kad esame didi valstybė“, – per 9 min. geriausiu vakaro laiku trukusį kreipimąsi sakė G. Conte. Pasak G. Conte, beveik viskas, kas dar dirbo, uždaroma mažiausiai dviem savaitėms. Premjeras taip pat pabrėžė, kad „nereikia lėkti pirkti bakalėjos“.

 

Vilmantas Venckūnas

Rekomenduojami video