Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prašo leidimo sumedžioti visuomenei pavojingą vilką klajūną

Rajono savivaldybė, reaguodama į įvykius, kuomet Kėdainių rajono Šilainių kaime įžūlus ir bebaimis plėšrūnas atėjo prie ūkininkų sodybos ir puolė ožkas, o savo auginamus gyvulius ūkininkei teko gintis lazda, prašo Aplinkos apsaugos agentūros suteikti specialų leidimą probleminio vilko medžioklei.

Ne sezonas

Šiuo metu nėra vilkų medžioklės sezonas, jis prasidės tik spalio viduryje ir tęsis iki balandžio. Tad Kėdainių rajono savivaldybė prašo Aplinkos apsaugos agentūros specialaus leidimo šio probleminio vilko medžioklei.

„Mes informuojame medžiotojų klubą, kad tokio leidimo prašoma. Leidimas dar nėra išduotas, bet visi dokumentai pateikti, tikslinimui negrąžinti. Tikimės, kad artimiausiomis dienomis leidimas bus išduotas.

Paprastai atsakymas gaunamas per dvi savaites. Iki medžioklės sezono pradžios yra dar pusantro mėnesio, tad laukti tikrai negalime. Kaip matome, vilkas kelia grėsmę ne tik gyvūnų, bet ir žmonių, visuomenės saugumui“, – pažymėjo Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė.

Lietuvoje šiemet išduoti jau keturi tokie specialūs leidimai. Pasak medžiotojų, vieniši klajūnai yra itin pavojingi. Medžiotojai viliasi, kad šiemet bus padidintos vilkų medžiojimo kvotos. Pernai Lietuvoje sumedžiota 120 vilkų.

Siautėjo paskutinėmis vasaros dienomis

Priminsime, kad vienišas klajūnas vilkas Šilainių kaime Pelėdnagių seniūnijoje įsisuko paskutinėmis vasaros dienomis. Įžūlų ir bebaimį plėšrūną ūkininkė pamatė vidurį nakties, mat jį užfiksavo ūkį stebinčios vaizdo stebėjimo kameros.

Tąkart ūkininkei pavyko jį nuginti, tačiau neilgam. Vilkas sugrįžo apie 4 valandą ryto ir tuomet ožkų aptvare surengė tikrą puotą. Jis gana stipriai apkramtė ožkas. Vienai visiškai nukando priekinę koją, ožiui stipriai perkando galvą, nuplėšė pusę ausies, kando į pilvą.

Nori tik vieno

Ūkininkę labiausiai nustebino tai, kad vilkas tikrai ją sekė, sėlino iš paskos. Ir tik laimingo

atsitiktinumo dėka ji pamatė agresyvų plėšrūną. Kėdainių krašto ūkininkė viliasi tik vieno – kad vilkai nebekeltų grėsmės jos gyvulių ar net žmonių saugumui. Ūkininkė viliasi, kad vienišas klajūnas, puolęs jos auginamą bandą, bus sumedžiotas.

„Mes norime vieno – kad daugiau tokie vilkai aplink mūsų sodybą neslankiotų. Jie eina link sodybų, jie nebijo žmogaus. Tai yra baisu“, – reziumavo vilko išpuolį patyrusi ūkininkė.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video