Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prašo buvusiam direktoriui leisti dirbti bent pedagogu

Biržų verslo ir technologijų centro darbuotojai kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Jie pateikė didelės dalies darbuotojų pasirašytą prašymą dėl buvusio direktoriaus, kuris neseniai buvo atleistas iš darbo dėl alkoholio vartojimo.

Pedagogai ir įstaigos darbuotojai apgailestauja dėl to, kas įvyko su jų buvusiu direktoriui Dainiumi Žukausku. Buvusį įstaigos vadovą jie teigia palaikantys kaip žmogų, gerą specialistą. Taip pat prašoma peržiūrėti, dėl ko direktorius atleistas iš darbo, kad jam nebūtų užkirstas kelias toliau dirbti pedagoginio darbo.

Redakcijos žiniomis, raštus į ministeriją nusiuntė ir kai kurios Biržų verslo įmonės, verslininkų asociacija.

Kalbinamas Dainius Žukauskas sakė žinantis apie buvusių jo darbuotojų akciją ir sakė už palaikymą esantis dėkingas.

„Gaila jo kaip žmogaus. Gal tai jam bus didelė pamoka“, - svarstė vieni įstaigos darbuotojai.

Kiti abejojo tokių raštų reikalingumu. Jiems atrodo, kad buvęs vadovas nusipelnė būti atleistas, nes paskutiniu metu dėl jo polinkio į svaigalus buvę daug problemų.

Važiavo neblaivus

„Šiaurės rytai“ jau rašė, kad prieš mėnesį Vabalninko miestelio centre, B. Sruogos gatvėje, buvo sustabdytas automobilis „Ford Mondeo“. Ant automobilio buvo užklijuoti Biržų verslo ir technologijų centro lipdukai, rodantys, kad jis priklauso šiai įstaigai.

Tarnybinį automobilį vairavo Biržų verslo ir technologijų mokymo centro direktorius Dainius Žukauskas, gimęs 1973 metais.

Vyrui nustatytas 2,18 promilės girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, jis uždarytas į areštinę.

Redakcijos žiniomis, policijos pareigūnai buvo gavę pranešimą, kad važiuoja įtartinai vingiuodamas automobilis, vairuotojas gali būti girtas.

Tuo metu, kai buvo sustabdytas, D. Žukauskas važiavo iš Biržų į Vabalninko skyriuje turėjusią vykti kvalifikacijos pažymėjimų įteikimo šventę absolventams. Policija automobilį sustabdė likus keliems šimtams metrų iki mokyklos.

D. Žukauskas beveik dvejus metus centrui vadovavo laikinai. Prieš pusantro mėnesio iki šio įvykio buvo paskirtas direktoriumi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija po kelių dienų D. Žukauską atleido iš užimamų pareigų. Jis atleistas už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus. Tokiu atveju jam užkirstas kelias trejus metus dirbti pedagoginį darbą.

Prašė nesielgti taip, kaip jis

Pastarosiomis dienomis Biržuose aktyviai aptarinėjamas buvusio direktoriaus Dainiaus Žukausko atviras laiškas jo vadovautos mokyklos bendruomenei. Jis paskelbtas socialiniame tinkle.

„Visų BTVMC bendruomenės narių, kitų pažįstamų ir nepažįstamų atsiprašau. Nesirengiu savęs teisinti, išsisukinėti, prisiėmiau visą atsakomybę ir pasekmes. BTVMC buvusieji, esamieji ir būsimi mokiniai ir visi kiti, niekada nedarykite taip, kaip pasielgė jūsų buvęs vadovas“, - savo laiške rašo D. Žukauskas.

Buvęs direktorius dėstė, ką jis naudingo ir gero nuveikė pusantrų metų dirbdamas įstaigos vadovu. Jis teigė, kad sutaupė 30 000 eurų valstybės lėšų. Jam vadovaujant buvo sėkmingai įvykdytas mokinių priėmimo planas. Sutaupytos darbo užmokesčio lėšos naudotos darbuotojų pareiginių koeficientų kėlimui. Visi, išskyrus direktorių, gavo premijas.

2017 – 2019 metais šalių susitarimu iš įstaigos į pensiją išėjo 20 asmenų. Visi gavo išeitines kompensacijas. Nutikus nelaimei šeimoje visiems buvo išmokėtos pašalpos. Sudarytos sąlygos kvalifikacijai kelti.

D. Žukauskas teigė, kad buvo pasirinkta veiklos strategija komunikuoti su išore, būti atviriems, matomiems, bendradarbiauti. Bendrauta su verslo įmonėmis, buvo mokoma specialybių, reikalingų Biržų kraštui.

Įstaigos pasitikėjimo rekordai išaugo 2017 – 2018 metais, kai sulaukta ypač didelio skaičiaus mokinių. Jie čia atvyko mokytis ne tik iš Biržų, bet ir kitų rajonų.

Įstaiga buvo renovuojama, remontuojama, įsigyta įranga mokymams.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video