Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasidėjo brandos egzaminų sesija

Jau startavo pagrindinė brandos egzaminų sesija. Traukinys rieda, o abiturientai stengiasi į jį įšokti kuo geriau pasiruošę. Ukmergės savivaldybėje egzaminai vyksta penkiuose centruose. Šiemet reikalavimai jiems įrengti paprastesni.

Valstybiniai egzaminai šiemet mūsų savivaldybėje rengiami Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijose, „Šilo“ progimnazijoje, Užupio ir Dukstynos pagrindinėse mokyklose. Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Augustinas sakė, kad, atšaukus ekstremalią situaciją, nebeliko reikalavimo egzaminų metu dėvėti kaukes, o dviejų metrų atstumas – tik rekomenduojamas.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija startavo birželio 1-ąją valstybiniu bei mokykliniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminais. Valstybinis egzaminas vyko dviejuose centruose: „Šilo“ progimnazijoje ir Užupio pagrindinėje mokykloje, o mokyklinį egzaminą daugeliui buvo galima laikyti savo ugdymo įstaigose.

Valstybinį biologijos egzaminą abiturientai laiko birželio 3-iąją Užupio pagrindinėje mokykloje.

Pasirinkusieji anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą kalbėjimo dalį laikė dar balandį ir dabar ruošiasi klausymo, skaitymo ir rašymo daliai, kuri vyks birželio 6-ąją Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijose.

Valstybinis matematikos egzaminas numatytas birželio 10-ąją, jis vyks tuose pačiuose centruose, kaip ir valstybinis lietuvių kalbos egzaminas. 

 „Šilo“ progimnazijoje birželio 15-ąją bus laikomas valstybinis istorijos egzaminas.

Informacinių technologijų egzaminas vyks birželio 13-ąją Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijose.

Trijų dalykų valstybiniai brandos egzaminai suplanuoti Dukstynos pagrindinėje mokykloje: birželio 8-ąją – geografijos, 17-ąją –  fizikos, 22-ąją – chemijos.

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du egzaminus – privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį ar mokyklinį) bei vieną pasirinkto dalyko. Leidžiama laikyti ne daugiau 7 egzaminų. Pasak A. Augustino, šiemet egzaminų laikymo tvarka mokiniams nekeičiama. Specialistas informavo, kad trys kandidatai pasinaudojo galimybe atsisakyti pasirinkto egzamino ir atsisakė laikyti po vieną egzaminą.

Pakartotinė egzaminų sesija planuojama nuo birželio 27-osios.

Valstybinio egzamino metu kita veikla mokykloje negali vykti. Pasidomėjus, ką tuomet veikia kiti mokiniai, kuriems mokslo metai dar nepasibaigę, A. Augustinas teigė, kad yra įvairių galimybių. „Vieni organizuoja pamokas nuotoliniu būdu, kiti vyksta į edukacijas už mokyklos ribų. Egzaminų laikymo centrai ir egzaminų grafikas juose buvo paskelbti iš anksto, todėl mokyklos galėjo susiplanuoti veiklas“, – sakė specialistas.

Rekomenduojami video