Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasideda didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos

Prasideda didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“. Dvi savaites truksiančiuose mokymuose Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas.

Pasak kariuomenės atstovų, tiek šiuo metu, tiek artimiausiu metu Lietuvoje vyks net kelios karinės pratybos, kurių esminis tikslas – Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimas.

Gynybos štabo viršininko, generolo, majoro Vitalijaus Vaikšnoro teigimu, visos vykstančios pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, jų tikslas – rengtis užtikrinti šalių suverenitetą.

Penktadienį prasidedančiose pratybose „Perkūno griausmas 2018“ dalyvaus iki 9000 karių ir pareigūnų bei NATO sąjungininkų – Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos atstovų.

Artimiausiomis dienomis per šalį taip pat judės ir karinės transporto priemonių kolonos. Didžiausias judėjimas laukiamas birželio 6–9 dienomis, kai vyks Jungtinių Valstijų Sausumos pajėgų pulko persidislokavimas. Jo metu apie 3000 karių su 1500 kovinės technikos vienetų persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją.

 

Rekomenduojami video