Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Praėjusią parą pasieniečių neįleistų migrantų skaičius buvo vienas didžiausių nuo rugpjūčio pradžios

Pirmadienį gerokai padidėjo į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusių patekti ir pasieniečių neįleistų migrantų skaičius – jis pasiekė pusantro šimto ir buvo vienas didžiausių nuo rugpjūčio pradžios. Druskininkų pasieniečiai užfiksavo, įtariama, sieną į Lietuvą pažeidusį Baltarusijos pareigūną, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nuo antradienio pasienyje su Baltarusija patruliavimą pradeda Prancūzijos atsiųstas sraigtasparnis su įgula.

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 149 neleistinose vietose tai bandžiusiems padaryti migrantams. Dar 11 tokių aptiktųjų prie sienos pirmadienio rytą buvo VSAT patalpose – tęsėsi jų patekimo į Lietuvą ir kitų aplinkybių tikslinimas ir nustatymas. Taip pat spręsta, ar šie užsieniečiai Lietuvoje gali likti dėl humanitarinių priežasčių.

Sekmadienį VSAT pareigūnai draudžiamose vietose neleido iš Baltarusijos patekti 49 neteisėtiems migrantams, šeštadienį – 91, penktadienį – 35, ketvirtadienį - 55, trečiadienį – 76, antradienį – 93. Pirmadienį neįleistų užsieniečių skaičius – 149 – yra vienas didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 d., kai pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti migrantų. Didesni skaičiai per parą buvo fiksuoti tik rugpjūčio 8 d. ir 25 d. (po 155 asmenis) bei iškart po sprendimo dėl neįleidimo priėmimo, t. y. rugpjūčio 3 d. (247) ir 4 d. (321).

Pirmadienio vakarą Druskininkų užkardos pasieniečiai sienos kontrolės priemonėmis užfiksavo, kaip iš Baltarusijos pusės prie sienos linijos priėjo trys uniformuoti asmenys. Tamsoje pasišviesdami prožektoriais iš pradžių jie sustojo prie centrinio poligonometrinio stulpelio, kuris žymi pačią sienos liniją. Nuo jo į abi puses po 2,5 metro yra pastatyti šalių sienos ženklai. Vienas iš trijų, įtariama, pareigūnų pasišviesdamas prožektoriumi perėjo sienos liniją ir į Lietuvos teritoriją įžengė, pirminiais duomenimis, apie 2,5 metro. Apžiūrėjęs Lietuvos sienos prieigas jis grįžo į Baltarusijos pusę. Į šią vietą nedelsiant atvyko Druskininkų užkardos patruliai. Įtariama, juos pastebėję kaimyninėje šalyje buvę asmenys išjungė prožektorius ir pasišalino į Baltarusijos gilumą. VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pirmadienio vakarą ties Švenčionių rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleisti du šūviai. Nuo antradienio iš oro kontroliuoti 679 km ilgio Lietuvos sieną su Baltarusija VSAT pareigūnams padės Prancūzijos muitinės sraigtasparnis su įgula. Be to, patruliniai skrydžiai vykdomi ir Vokietijos policijos bei Lietuvos pasieniečių sraigtasparniais. Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Rekomenduojami video