Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Politika – be sąžinės: kelis metus neuždarinėjo neveikiančių medicinos punktų

Net keliose Kėdainių rajono gyvenvietėse jau kelerius metus neveikia medicinos punktai. Paslaugos juose neteikiamos, ant durų kabo spynos, o už dalies jų patalpų nuomą – mokama. Kad šie punktai nereikalingi, pasirodo, rajono savivaldybės vadovams ne vienerius metus sakė tiek vietos gyventojai, tiek ir Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovė Audronė Rimkevičienė.

Tačiau į pasiruošimą rinkimams įsijautę veikėjai, matyt, besirūpinantys savo populiarumo reitingais, užsikimšo ausis – klausimas dėl medicinos punktų uždarymo net nebuvo teiktas svarstyti rajono tarybai. Juk uždaryti, tai ne atidaryti – visuomet yra rizika, kad toks sprendimas gali kažkam nepatikti. Gerai bent tai, kad naujoji rajono valdžia – drąsesnė. Paaiškėjus, kad rajone esama tokios absurdiškos situacijos, sprendimas dėl Miegėnų ir Kunionių medicinos punktų uždarymo pateiktas svarstyti jau šiame, kitą penktadienį vyksiančiame rajono tarybos posėdyje.

Susitiko su gyventojais ir seniūnais

Prieš priimant sprendimą dėl Miegėnų ir Kunionių medicinos punktų, rajono tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas, vadovaujamas gydytojo Alfredo Hofmano, šią savaitę išvažiuojamuosius pasitarimus surengė minėtose gyvenvietėse, susitiko su jų bendruomenių atstovais ir seniūnais.

Štai tuomet ir paaiškėjo, kad tiek Miegėnų, tiek ir Kunionių gyventojai jau daugiau kaip prieš metus rašė savivaldybei raštus pranešdami, kad jiems nereikia vietinių medicinos punktų, tačiau jokio atsako iš tuometinės valdžios taip ir nesulaukė.

Miegėnuose medicinos punktas neveikia jau bemaž 4 metus. Šio punkto ilgametei medicinos darbuotojai išėjus į pensiją, ilgą laiką buvo ieškota kito specialisto, tačiau jo rasti taip ir nepavyko. Be to, kaip teigia PSPC direktorė A. Rimkevičienė, šiame punkte aktuali ir viena labai buitiška problema – žiemomis patalpos buvo nešildomos.

Vietiniai gyventojai per ketverius metus priprato prie kaimyninio Gudžiūnų medicinos punkto teikiamų paslaugų ir daugelis jų jau net nebejaučia jokio poreikio turėti medicinos punktą savo gyvenvietėje.

Alfredas Hofmanas

Alfredas Hofmanas

Trūksta tik automobilioPasak Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto vadovo A. Hofmano, miegėniškiai patenkinti Gudžiūnų medicinos punkto darbuotojų teikiamomis paslaugomis. Tuos, kuriems skirtas nuolatinis gydymas, bet jie negali atvykti į gydymo įstaigą, minėti medikai nuolat lanko. Juos išsikviečia ir kiti, kuriems prireikia pagalbos.

„Gudžiūnų medicinos punkto medikai miegėniškiams ir aplinkinių kaimų gyventojams teikia visas reikalingas paslaugas. Jie tai pasiruošę daryti ir toliau, tik yra viena problema – neturi automobilio.

PSPC yra pateikęs projektą europinei paramai gauti, tačiau pinigai atkeliaus dar ne tuoj pat, tad klausimą dėl automobilio skyrimo Gudžiūnų medicinos punktui, turėsime spręsti nedelsdami.

Tai tikrai nesunkiai išsprendžiama problema. Gudžiūnų medikams skyrus automobilį, bus palengvintas ne tik jų darbas, bet ir užtikrinamas medicininių paslaugų teikimas miegėniškiams“, - sako A. Hofmanas.

Be to, pasak A. Hofmano, reikia nepamiršti ir to, kad visame rajone dirba ir mobili Kėdainių PSPC medikų komanda, nuolat vykstanti pas ligonius pagal poreikius ir galimybes.

Nebeturėjo higienos paso

Ne mažesnė problema dėl medicinos punkto ir Kunioniuose. Ten ši įstaiga taip pat neuždaryta, tačiau realiai jos nebėra jau nuo kovo mėnesio.

Patalpos, kuriose veikė vietinė gydymo įstaiga, priklausė savivaldybei, tačiau pasibaigus higienos paso galiojimui, tęsti veiklos nebebuvo galima.

Galiausiai savivaldybė šių patalpų atsisakė ir kaip nereikalingas perdavė valstybės žinion. Taip medicinos punkto Kunioniuose ir neliko, tačiau politikai jo čia, kaip ir Miegėnuose, neuždarė.

Valdžia apie situaciją žinojo

Apie tai, kad medicinos punktas Miegėnuose jau seniai realiai neveikia, savivaldybė buvo informuota jau senų seniausiai. Jai buvo pranešta ir apie situaciją Kunioniuose.

Dar praėjusiais metais buvo paruoštas sprendimo projektas uždaryti Miegėnų medicinos punktą, tačiau rajono tarybos jis taip ir nepasiekė. Kartu su sprendimo projektu buvo pateikti ir seniūno bei vietos bendruomenės pasirašyti raštai, kuriuose nurodoma, kad gyventojai pritaria medicinos punkto uždarymui.

Kunioniškiai taip pat buvo raštu pareiškę, kad reikia naikinti medicinos punktą jų gyvenvietėje, tačiau į jų, kaip ir į Miegėniškių raštą, niekas taip ir nesureagavo.

Paklausta, kodėl iki šiol vis dar neuždaryti nei Miegėnų, nei Kunionių medicinos punktai, PSPC direktorė A. Rimkevičienė „Rinkos aikštei“ sakė: „Aš negaliu atsakyti į klausimus, į kuriuos turėtų atsakyti politikai.

Per pastaruosius kelerius metus kreipiausi į politikus, sakiau, kad tai yra problema.

Be to, panaši situacija yra ir kai kuriuose kituose medicinos punktuose, tačiau šių punktų kol kas nenorėčiau įvardinti, kol to neaptarėme su rajono tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetu.“

Audronė Rimkevičienė

Audronė Rimkevičienė

Mokėjo už patalpų nuomą

Nepaisant to, kad Miegėnuose medicinos punktas neveikia jau ne vienerius metus, galą su galu sunkiai suduriančiam PSPC vis tiek teko nešti jo išlaikymo naštą.

Patalpos šiam medicinos punktui buvo ir yra iki šiol nuomojamos, tad už jas kasmet PSPC tenka atseikėti po 800 eurų.

Gerai bent tai, kad panaši patalpų išlaikymo našta PSPC nespaudė Kunioniuose, nes ten savivaldybei priklausančios patalpos medicinos punktui buvo nuomojamos pagal panaudos sutartį.

„Rajono tarybai teikiamas siūlymas uždaryti medicinos punktus Miegėnuose ir Kunioniuose tėra formalumas.

Gyventojams šie punktai jau seniai uždaryti, tad sprendimas realiai kaip ir priimtas be tarybos pritarimo. Dabar tiesiog reikia įšokti į nuvažiavusį traukinį ir sutvarkyti užvilkintus formalumus“, – sakė A. Hofmanas.

Spręs ir patys gyventojai

Miegėnai ir Kunioniai – ne vienintelės gyvenvietės, kur yra neišspręstų problemų dėl medicinos punktų. Yra ir daugiau tokių, kur realiai medicinos paslaugų teikimas tėra imituojamas.

„Dėl kurių kitų medicinos punktų reikės tam tikrų sprendimų, kol kas dar anksti įvardinti – detaliai analizuojame situaciją ir ieškome geriausių variantų.

Galiu garantuoti tai, kad nė vieno medicinos punkto neuždarysime be vietos bendruomenių  pritarimo.

Kiekvieną sprendimą priimsime tik kartu su gyventojais.

Turime padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų užtikrinti mūsų rajono žmonių poreikiai ir jie gautų visas įmanomas geriausios kokybės ir šiuolaikiškas medicinos paslaugas“, – sako A. Hofmanas.

 

Kristina KASPARAVIČĖ

Rekomenduojami video