Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Policija Skvernelio gatvę apipaišius kaltinamą Vaitkevičių įvykio vietoje pričiupo su įkalčiais: „Dažai jūsų?“

Vilniaus regiono apylinkės teismas toliau nagrinėja baudžiamąją bylą dėl įžeidžiančių užrašų ant ekspremjero Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto.

Šioje byloje teisiamas buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas Gediminas Vaitkevičius. Jam pateikti kaltinimai dėl šmeižto ir viešosios tvarkos pažeidimo. Jis praėjusių metų birželio 10-ąją asfaltuotą kelią, vedantį S. Skvernelio namų link, aprašinėjo užrašais „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė su atstumu iki namų.

„Dažai jūsų?“

Pirmadienį vykusiame posėdyje teismas pradėjo vaizdo įrašų peržiūrą. Pirmiausiai peržiūrėtas 2020 m. birželį darytas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip kalba kaltinamasis G. Vaitkevičius.

Įrašą padaręs asmuo, greičiausiai Vadovybės apsaugos departamento pareigūnas, panašu, neleidžia dviračio šalmu dėvinčiam ir su dviračiu esančiam G. Vaitkevičiui pasišalinti iš įvykio vietos, sako jam, kad teks laukti policijos. Kitame vaizdo įraše matyti, kaip G. Vaitkevičius įvykio vietoje bendrauja su policija netrukus po birželio 10 d. įvykusio incidento. Policija apžiūri G. Vaitkevičiaus turimus daiktus.

Panašu, kad G. Vaitkevičius su savimi turėjo dažų, nes policija jo klausia: „Dažai jūsų?“ G. Vaitkevičiaus atsakymo dėl prastos įrašo kokybės negirdėti. Tuomet policija surenka asmeninius G. Vaitkevičiaus duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamosios vietos adresą. Dar viename vaizdo įraše matyti, kaip G. Vaitkevičius toliau bendrauja su policija.

Pareigūnas jam sako: „Neturit pažeidimų? Jau meluoja“. Toliau pareigūnas G. Vaitkevičiaus, klausia, kur jis dirba, kur dirbo prieš tai. Vėliau matyti, kaip policija į savo automobilio bagažinę įdeda G. Vaitkevičiaus dviratį, įsodina jį į mašiną ir išsiveža. Vaizdo įraše, kur užfiksuota, kaip G. Vaitkevičius važiuoja policijos mašina, girdėti jo ir policijos pareigūno pokalbis.

Pastarasis G. Vaitkevičiaus klausia: „Ar jau ilgai nedirbate Susisiekimo ministerijoje?“ Tuomet klausia, kokias pareigas ten ėjo G. Vaitkevičius.

Įžeidimas ne tik premjerui Kaip teismo posėdyje pasakojo liudytoja, Smiglių kaimo gyventoja Violeta Černiavskienė ji užrašą ant kelio pamatė birželio 10-osios rytą, tačiau važiuodama į darbą nespėjo perskaityti, kas konkrečiai užrašyta.

„Pamaniau, kad ten gal vaikai žaidė, bet nepamaniau, kad suaugęs žmogus galėjo taip pasielgti“, – pirmadienį posėdyje sakė V. Černiavskienė. Kaimynystėje gyvenančios moters manymu, užrašai ant asfalto įžeidė ne tik buvusį premjerą, bet ir viso kaimelio gyventojus.

„Aš manau, kad čia įžeidimas ne tik gerbiamam Skverneliui, bet ir visiems gyvenantiems žmonėms kaime. Nes mes jau kiek jau metų stengiamės dėl to asfalto ir čia truputį gavome jo. Aš nemanau, kad čia yra pavogta nuo kažko tai. Vienu žodžiu, buvo skaudu girdėti, kad yra tokių žmonių, kurie taip elgiasi“, – sakė V. Černiavskienė.

Kaltės nepripažįsta

Ankstesniuose posėdžiuose G. Vaitkevičius savo kaltės nepripažino ir sutiko parodymus duoti tik atlikus įrodymų tyrimą, po visų kitų apklausų. Prieš tai posėdyje apklaustas S. Skvernelis teigė, kad minėtą užrašą ant Upės gatvės asfalto matė tiek jis, tiek jo šeima, tiek jį saugoję Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai bei kaimynai.

Anot jo, tą matyti buvo skaudu. S. Skvernelis teigė, kad buvo padaryta didelė moralinė žala, sutepta jo politiko reputacija. Pinigai premjero gatvei Primename, kad 2019 metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos. Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta premjero gyvenamos gatvės asfaltavimui.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė ar S. Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip. Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas praėjusių metų birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė. Gatvę apipaišiusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.
Rekomenduojami video