Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Polaidžio vanduo užtvindė Janušavos laukus: teko skubiai kasti pralaidą

Janušavos kaimo kvartalo dalis, kėdainiečiams žinoma kaip didžiulis pievų laukas, besidriekiantis nuo Respublikos gatvės pakraščio, o dabar tituluojamas naujuoju Kėdainių miesto kvartalu, kuriame jau yra suprojektuotos ir tiesiamos gatvės, statomi individualūs namai, – skęsta polaidžio vandenyje. Praėjusią savaitę netgi teko imtis skubių priemonių, kad vandenį iš laukų paleisti į Respublikos gatvės lietaus surinkimo šulinius.

Vanduo laukuose

Šiųmetė žiema ir prasidėjęs atlydys viską sudėliojo taip, kad laukai tiesiog ėmė virsti mariomis. Ne išimtis ir dalis Janušavos kaimo laukų.

Didžiausias vandens telkinys susidarė tarp prekybos centro „Norfa“ ir individualių namų, toje vietoje, kur nepastatytas nė vienas namas, o tiesiog driekiasi laukai.

Teko gelbėti

Praėjusios savaitės pabaigoje čia atvyko sunkioji technika. Ekskavatoriumi buvo kasama pralaida iš Janušavos laukų į Respublikos gatvę, kad paviršinis vanduo galėtų nutekėti į gatvę ir subėgti į surinkimo šulinius.

Po kelių valandų darbo, prakasus griovelį, vanduo ėmė gausiai tekėti į gatvę. Šuliniai nespėjo tvarkytis su tokiu dideliu vandens kiekiu, tad gatvėje susidarė nemenka bala.

Jau seniai

Tiesa, toks reiškinys, kad skęsta šie laukai, nėra retas. Vyresnieji gyventojai pamena, kad laukai skęsdavo ir anksčiau. O skęstant laukams, skęsdavo ir gatvė.

Pastaraisiais metais didelio vandens susikaupimo pavykdavo išvengti dėl labai silpnų žiemų bei sutvarkytos infrastruktūros.

Šiuose laukuose jau tiesiamos gatvės, toliau planuojama individualių namų statyba.

Ne seniūnija

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kėdainių miesto seniūnija, kurios atstovas paaiškino, kad seniūnija minėtuose laukuose jokių darbų neatliko.

„Mes ten darbų neatlikome. Ten ateityje bus tiesiama gatvė, bus vykdomos statybos. Bus visas naujas kvartalas. Matyt, jie ir pasirūpino, kad sklypai neskęstų“, – paaiškino Kėdainių miesto seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis.

Rekomenduojami video