Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po susidūrimo į automobilio saloną įgriuvo briedis

 Kėdainių rajone įvyko kraupus eismo įvykis – lengvasis automobilis, kuriuo vyko vienas žmogus, susidūrė su briedžiu. Nuo smūgio gyvūnas įgriuvo į automobilio saloną ir sužalojo vairuotoją. Šis skubiai pristatytas į gydymo įstaigą.

Pranešė vidurnaktį

Eismo įvykis įvyko vidurnaktį Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijoje, Mantigailių kaime, kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda 179-ajame kilometre.

Bendrajam pagalbos centrui pranešta, kad automobilis „Škoda“ susidūrė su briedžiu, nukentėjo žmogus, taip pat reikalinga pagalba iš automobilio ištraukti žuvusį briedį, nes jis įstrigęs salone.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti policijos pareigūnai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Išgabeno į ligoninę

Atskubėję medikai sužeistą automobilio vairuotoją nedelsiant išgabeno į gydymo įstaigą. Jis prispaustas nebuvo.

„Kai atvykome, automobilio vairuotojo įvykio vietoje nebuvo, dėl patirtų sužalojimų jis buvo išgabentas į ligoninę.

Automobilio salone buvo negyvas briedis. Jis įgriuvo per priekinį automobilio langą, tysojo ant priekinės keleivio sėdynės, o jo galva buvo atsidūrusi ant galinės sėdynės.

Panaudoję buksyravimo lyną, briedį ištraukėme.

Sunku prognozuoti, kas būtų, jei automobiliu būtų važiavę keletas žmonių. Vargu ar keleiviai būtų galėję išsigelbėti“, – pasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos vadas Gytis Miškinis.

Gelbėtojai perspėja

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja, kad briedis, skirtingai nei stirnos, išbėgdamas į kelią nesidairo. Dažniausiai su gyvūnais susiduriama vakare, naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte. Briedžiai itin dažnai leidžiasi į kelią rugsėjo mėnesį, stirnos – lapkričio mėnesį, o štai šernai keliais turistauja kur kas ilgiau – nuo rugsėjo iki gruodžio.

Statistika liudija, kad 20–22 val. vakaro įvyksta daugiausia avarijų dėl susidūrimo su briedžiu. O štai tikimybė „pasisveikinti‘‘ su šernais, išbėgusiais į kelią, didžiausia rugsėjo mėnesį, jų pavojingi žygiai dažniausiai fiksuojami 21–23 val.

Rekomenduojami video