Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po skandalo gydymo įstaigoje paskyrė auditą

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre planuojama atlikti išsamų veiklos auditą. Nors finansinis įstaigos auditas buvo atliktas ne taip jau seniai, pažeidimų nebuvo rasta, tačiau po įstaigą iš pamatų supurčiusių medikų kreipimųsi į krašto politikus, nuspręsta tiek finansus, tiek kitas įstaigos sritis patikrinti iš pagrindų.

Išnagrinės viską

Kaip sakė meras Valentinas Tamulis, šis auditas – papildomas darbas ir taip netrumpame savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos darbų sąraše. Jam atlikti kontrolieriai turės beveik pusmetį – išvadas pateikti reikės tik rugsėjo mėnesį.

„Šio audito tikslas – išsiaiškinti savivaldybės pinigais finansuojamų programų tikslingumą. Nes, žinote, labai lengva pasakyti, kad įstaiga neturi pinigų ir duokit mums dabar tų pinigų. Tai gal įvertinsime situaciją ir matysime, kaip viskas yra iš tiesų.

Taip pat bus išanalizuota valdymo struktūra, pareigybių sąrašas, darbo krūviai, darbo apmokėjimas, šeimos gydytojų apylinkių dydžiai.

Taip pat panaudos, nuomos sutartys, inventorizacijos, tarnybinių automobilių naudojimas, naujų priemonių įsigijimas, medicinos punktų situacija. Trumpai tariant – viskas“, – sakė V. Tamulis.

Jo teigimu, reikalauti iš kontrolierių tokio masto tyrimą atlikti anksčiau, tarkime, iki vidurvasario, kai tarybos nariai išeina atostogų, yra neprotinga ir neįgyvendinama.

Vėl nepasitiki

Nepaisant to, kad savivaldybės kontrolierės darbas visuomet buvo vertinamas itin gerai, kad ir šiemet – Valstybės kontrolė jį įvertino aukščiausiais balais – nepasitikėjimo tarp krašto politikų yra sočiai.

Tarybos posėdyje pasigirdo siūlymas pasitelkti nepriklausomus auditorius, kurie bus „aukšto lygio“ ir auditą atliks „objektyviau ir greičiau“.

Tačiau V. Tamulis neleido išsikeroti tokioms kalboms, nukirtęs, kad savivaldybės kontrolieriai pajėgūs kokybiškai atlikti jiems pavestą darbą. Maža to, skubėti taip pat nėra kur, juo labiau kad ieškoma naujo įstaigos vadovo, kurio, gali būti, taip greitai surasti gal ir nepavyks.

„Galbūt pristatant audito išvadas įstaiga jau turės naują vadovą, kuriam bus žymiai lengviau dirbti matant išgrynintas įstaigos problemas“, – vylėsi meras.

Auditui krašto politikai pritarė vienbalsiai.

Rekomenduojami video