Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po savivaldybės langais – lėbaujantys elgetautojai

Mieste viešai lėbaujančių ir elgetaujančių asmenų neapsikentė ir įstaigų darbuotojai

Pačiame Kėdainių miesto centre kasdien galime pamatyti ne itin akiai malonių vaizdų – asocialūs asmenys čia ne tik prašinėja pinigų, rengia puotas, bet ir šlapinasi, kimba prie praeivių. Tokio vaizdo neapsikentę vienos centre įsikūrusios parduotuvės atstovai kreipėsi į policiją ir į Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių.

Trūko kantrybė

Priešais rajono savivaldybę įsikūrusio buitinės elektronikos tinklo parduotuvės darbuotojai pro savo stiklines pastato konstrukcijas mato daugiausiai.

„Baliai kasdien. Kasdien prašinėja centų, cigarečių. Trinasi nuo ryto iki vakaro. Vienas net kebabinės darbuotoją sumušęs buvo – sėdo į kalėjimą ir vėl išėjo, vėl trinasi.

Man yra tekę lankytis kituose miestuose, bet tokio asocialų masiškumo pačiame miesto centre nemačiau. Mes tikrai nesame abejingi. Kreipėmės ir į policiją, ir į savivaldybę“, – kalbėjo vadybininku dirbantis Kęstutis.

Pateikė visus įrodymus

Vyras ne tik papasakojo, bet ir parodė visa tai, kas vyksta miesto centre, mat jo darbovietės vaizdo stebėjimo kameros viską fiksuoja.

„Matome gertynes, nepilnamečių girdymą. Dabar ir lentelę dėsime, kad negalima čia už mūsų parduotuvės rinktis ir balių kelti.

Vienaip ar kitaip reikia šiuos asmenis krapštyti iš miesto centro, nes ir nemalonu, ir nesaugu čia žmonėms. Keista, kad niekas daugiau nemato“, – atsiuntęs vaizdo įrašų nuotraukas dėstė pasipiktinęs parduotuvės atstovas.

Ir išties keista, nes visa tai vyksta tiesiai po savivaldybės langais…

Perspėjimai – nė motais

Jei apie tokius nusižengimus pranešama Bendrajam pagalbos centrui – į įvykio vietą pasiunčiamas policijos pareigūnų ekipažas. Tiesa, reiktų pažymėti, kad toks kvietimas nebūna aukštos kategorijos, į kurį reikia skubėti nedelsiant, o ir pareigūnai ne visada yra laisvi ir gali atvažiuoti skubiai, dažnai atvyksta tik tuomet, kai lėbautojų jau ir pėdos būna ataušusios.

Šį kartą į pranešimus reagavo savivaldybė. Saulius Rosteika, Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas, pats nuėjo į nurodytą vietą ir pasikalbėjo su pranešėjo nurodytais galimai viešąją tvarką pažeidinėjančiais asmenimis.

Ar tai pagelbės, matysime, tačiau vien šiemet už elgetavimą nubausti septyni asmenys, o kiek policijos pareigūnai surašė protokolų už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje, net ir suskaičiuoti būtų sunku, statistiką jie pateiks po naujų metų.

Skiriamos baudos

S. Rosteika informavo, kad  Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu yra numatyta, kad draudžiama prašyti išmaldos viešosiose vietose ir už šią neteisėtą veiklą yra numatyta administracinė atsakomybė, gali būti paskirtas įspėjimas arba iki 140 eurų bauda.   

Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta, kad alkoholinių gėrimų ar kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę užtraukia baudą nuo 20 iki 100 eurų.

Rekomenduojami video